Csúfos vége lett a gyergyói meccsnek, a Corona jutott a döntőbe

Gergely Imre 2021. április 25., 21:11

Megint kétarcú volt a Gyergyói Hoki Klub a romániai jégkorong elődöntő harmadik mérkőzésén. Két harmadon keresztül egyenrangú ellenfele volt a Brassói Coronának, sőt, jobban is játszott, hogy aztán a záró felvonásban összeomlott: hat perc alatt öt gólt kapott.

Elrontotta a harmadik harmadot a GYHK Fotó: Szász Adorján/GYHK

A vasárnap esti összecsapáson az első húsz perc közepéig igazából csak a gyergyóiaknak voltak számottevő lehetőségei. Ez Barabás lövésével vált eredményessé. A gyergyóiak 8-asa nem kifejezetten gólerős játékos, de most nagyon elsült a keze. A kék vonalról, hátvéd pozícióból kapásból lőtt nagy gólt Polc ketrecébe a 12. percben.

Az eredmény a 26. percben változott legközelebb, amikor egy korongszerzés után Valchar és Tranca lódult meg Ruczuj kapuja felé, és az utóbbi egyenlített (1–1).

Podlipnik hozta vissza a GYHK előnyét, aki látványos kapásgólt vágott a 35. percben. Ezzel elindult egy ritkán látható adok-kapok. A harmad utolsó öt percében négy gólt láthattak az ingyenes közvetítést követő nézők. Valchar egyenlített. Csergő újra visszahozta a házigazdák vezetését, se végül 3–3-al zárult a játékrész Finucci találata miatt.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az utolsó játékrészben azonban megint bejött az a rövidzárlat, ami a korábbi két meccsen is megtörtént.

A 44. és 50. perc között ötöt lőtt a Corona. Erre később sem lett válasza a GYHK-nak, így 8–3-ra nyertek a kék-sárgák.

A Brassó döntős, a GYHK a kisdöntőben játszik majd.

Jégkorong romániai bajnokság elődöntő, 3. mérkőzés:

Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 3–8 (1–0, 2–3, 0–5).
Összesítésben 3–0 a Coronának.
Gólszerzők: Barabás László (12. perc), Marek Podlipnik (35.), Csergő Hunor (38), illetve Daniel Tranca (26.), Radim Valchar (37.), Carlo Finucci (39., 47.), Cody Fowlie (44.), Thomas Klempa (45.), Gajdó Balázs (50., 51.).