A vasárnap esti összecsapáson az első húsz perc közepéig igazából csak a gyergyóiaknak voltak számottevő lehetőségei. Ez Barabás lövésével vált eredményessé. A gyergyóiak 8-asa nem kifejezetten gólerős játékos, de most nagyon elsült a keze. A kék vonalról, hátvéd pozícióból kapásból lőtt nagy gólt Polc ketrecébe a 12. percben.
Az eredmény a 26. percben változott legközelebb, amikor egy korongszerzés után Valchar és Tranca lódult meg Ruczuj kapuja felé, és az utóbbi egyenlített (1–1).
Podlipnik hozta vissza a GYHK előnyét, aki látványos kapásgólt vágott a 35. percben. Ezzel elindult egy ritkán látható adok-kapok. A harmad utolsó öt percében négy gólt láthattak az ingyenes közvetítést követő nézők. Valchar egyenlített. Csergő újra visszahozta a házigazdák vezetését, se végül 3–3-al zárult a játékrész Finucci találata miatt.
Az utolsó játékrészben azonban megint bejött az a rövidzárlat, ami a korábbi két meccsen is megtörtént.
A 44. és 50. perc között ötöt lőtt a Corona. Erre később sem lett válasza a GYHK-nak, így 8–3-ra nyertek a kék-sárgák.
A Brassó döntős, a GYHK a kisdöntőben játszik majd.
Jégkorong romániai bajnokság elődöntő, 3. mérkőzés:
Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 3–8 (1–0, 2–3, 0–5).
Összesítésben 3–0 a Coronának.
Gólszerzők: Barabás László (12. perc), Marek Podlipnik (35.), Csergő Hunor (38), illetve Daniel Tranca (26.), Radim Valchar (37.), Carlo Finucci (39., 47.), Cody Fowlie (44.), Thomas Klempa (45.), Gajdó Balázs (50., 51.).
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!