Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom élő szöveges közvetítés

Székely Sport 2022. április 09., 18:00 utolsó módosítás: 2022. április 09., 20:35

Elkezdődött a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik összecsapása a Csíkszeredai Sportklub és az FTC-Telekom között. Folyamatosan frissülő élő hírfolyam.

Fotó: Veres Nándor

VÉGE: BAJNOK ÉS MEGVÉDTE CÍMÉT A CSÍKSZEREDAI SPORTKLUB!

A végére kiengedett a Sportklub, ezt a Ferencváros ki is használta, de túl nagy volt az ötgólos hátrány, csak közelebb férkőzni tudott.

60. perc: 5–3, nem adják fel a zöld-fehérek, 25 másodperccel a vége előtt újabb gólt ütöttek a duplázó Nagy Gergő révén.

60. perc: Verekedés alakult ki a végén, Fowlie többször megütötte a földön fekvő Sofront, emiatt 5+végleges büntetést kapott.

58. perc: Kóger Dániel bottal akasztás miatt végleges büntetést kapott.

55. perc: 5–2, újra betaláltak a vendégek, Juhani Tamminen csökkentette tovább a különbséget.

53. perc: 5–1, szépített a Ferencváros, Nagy Gergő talált be.

50. perc: 5–0, újabb emberelőnyt használt ki a Sportklub, Sofron István első találatát szerezte a döntőben.

48. perc: Láday Tamást kell ápolni, miután Nagy Gergő lövésénél arcon találta a korong.

47. perc: volt egy komolyabb bunyó, aminek következtében Hajós Roland 5 perc+végleges fegyelmi büntetést kapott.

42. perc: 4–0, David Stach remek megmozdulása után négyre növeli a csíkszeredai gárda előnyét.

A mérkőzést a helyszínen követi több politikus: Korodi Attila, Csíkszereda polgarmestere, Novák Károly Eduárd sportminiszter és Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter, Gálfi Árpád Székelyudvarhely polgármestere, illetve Tóth László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának vezetője.

Magabiztosan vezetnek a házigazdák. A Ferencvárosnak voltak lehetőségei a szépítésre, de ez nem sikerült, ellenben még nagyobb hátrányba került.

36. perc: mindkét oldalon ítéltek egy 2x2 perces kiállítást, a négy a négy ellen nem esett találat.

29. perc: 3–0, hamar kihasználta kettős emberelőnyét a Sportklub, Jevgenyij Szkacskov duplázott.

Plusz motivációt jelent a csíki játékosoknak, hogy jelen vannak a feleségek, barátnőik, gyerekeik. Többen közülük a palánk mellől nézik a meccset.

Jó iramú, kemény, de sportszerű volt az első harmad, több helyzetük volt a kék-fehéreknek.

19. perc: 2–0, a Sportklub kihasználta emberelőnyét, Részegh Tamás volt eredményes, a gólt videózás után adták meg.

15. perc: A csíkszeredaiak kivédekeztek egy 2x2 perces kiállítást.

2. perc: 1–0, a Sportklub Jevgenyij Szkacskov villanásával megszerezte a vezetést.

1. perc: Nagy füttykoncertet kapott az eltiltás után visszatérő Nagy Gergő, akit minden korongérintésnél kifütyültek.

17.58 Novák Károly Eduárd sportminiszter dobta be az első korongot.

17.57 Az egész csarnok felállva énekelte az Ismerős Arcok zenekar Nélküled című számát.

17.55 A súlyos sérülést szenvedett Salló Alpár nevét skandálták a csapatok bemutatásakor.

17.45 Telt ház: már állóhely sincs volt a nézőtéren. Van néhány fradi drukker is, zászlóval, de hangjuk alig hallatszik.

17.35 A csíkszeredai szurkolók felvonulva érkeznek a Vákár Lajos Műjégpályához.

A jégkorong Erste Liga döntője a Csíkszeredai Sportklub és a Ferencváros között szombaton 18 órától folytatódik Székelyföldön az ötödik mérkőzéssel. Az egyik fél négy győzelemig tartó párharcában a Sportklub 3–1-re vezet, így újabb siker esetén idén is bajnoki címet ünnepelhet.