A Gyergyói Hoki Klubot Fejes Nándor, Szabó Pál-Krisztián, Vincze Péter, Sárpátki Tamás, Szigeti Ákos ás Császár Hunor képviseli, a Csíkszeredai Sportklubot pedig Adorján Attila kapus. A csíkiak 25 éves kapusa, Adorján Attila két év után kapott újra behívót.
– nyilatkozta a Székely Sportnak a Sportklub kapusa.
Adorján Attila a Csíkszeredai ISK-nál kezdte pályafutását, ő védte Románia korosztályos válogatottjának kapuját 2013-ban, a Brassóban megrendezett Ifjúsági Olimpiai Napok elnevezésű tornán, majd 2016-ig szerepelt a romániai U18, U20-as és felnőtt válogatottban.
A tehetséges kapus 2014–2020 között a miskolci csapat hálóőre volt, a 2020–2021-es szezonban átigazolt a finn másodosztályban (Mestis) érdekelt Kiekko-Pojat együtteséhez, de mivel a koronavírus miatt befagyasztották a finn bajnokságot, visszatért Miskolcra. A 2021–2022-es szezontól a Csíkszeredai Sportklub kapusa.
A magyar válogatottban már bemutatkozott, 2019-ben négy mérkőzésen öltötte magára a piros-fehér-zöld mezt.
A magyar válogatott szerdán utazik Lengyelországba, ahol csütörtökön az ukrán, pénteken a házigazda lengyel, szombaton pedig a francia csapat lesz az ellenfele.
A kapus volt a Concordia Chiajna legjobb embere, de így sem tudta elkerülni, hogy a Sepsi OSK háromszor zörgesse meg a hálóját. Biztosan az első háromban zárja az évet a háromszéki együttes.
Igazi szupersztár szerződését jelentette be a Csíkszeredai Sportklub pénteken közösségi oldalán: a jégkorongcsapat tagja lett a kanadai Nick Ritchie, aki pályafutása során 519 NHL-meccsen játszott.
Ünnepélyesen átadták a gyimesfelsőloki SkiGyimes Hotel és Wellness négycsillagos komplexumát, amely a magyar kormány támogatásával épült fel, és 55 új munkahelyet teremt a térségben.
Bár joggal döbbentett meg sokakat a csütörtök esti hír, hogy Kolozsvárott egy masszázsszalon ázsiai alkalmazottai körében leprás megbetegedést diagnosztizáltak, éppen Románia az az ország, ahol a mai napig működik lepratelep.
Leprás (Hansen-kór) megbetegedést igazoltak Kolozsváron – jelentette be csütörtök este a bukaresti egészségügyi minisztérium.
Már nem csak medvétől, hanem a bölénytől is rettegnek Argeș megyében, ahol az állatok szabadon élnek. Daniel David szerint a szülők feladata felügyelni a gyerekek közösségimédia-használatát. A PSD pedig nem hamarkodja el a kilépést a kormányból.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!