Azon gyergyói játékosok közé tartozik, akik sosem játszottak más csapatnál, mindig szülőváros együttesének mezét viselték. Ez alól a kivételt csak a korosztályos és felnőtt válogatottban játszott mérkőzések jelentik. Amint a GYHK közleménye is jelzi, Csergő 16 éves kora óta tagja a gyergyóiak felnőtt keretének. Eddigi 101 Erste Liga találkozóján 52 pontot szerzett, a romániai bajnokságban 233 mérkőzésen 249 pont szerepel a neve mellett.
A még mindig csak 24 éves csatárnak számos megkeresése volt az évek során, de mindig hűséges maradt a piros-fehér színekhez.
A GYHK eddig Csergő Hunor mellett még egy hazai játékosról, a csapatkapitány Góga Attiláról közölte, hogy továbbra is a csapatot erősíti, mellettük a liga legjobb kapusa címre jelölt kanadai Jordon Cooke, a szlovák hátvéd Igor Bobcek és a honosított orosz bekk, Igor Raszulov szerződéshosszabbításáról adott hírt. Az edző, Malcolm Cameron is a csapatnál marad. Első új erősítésük a szintén gyergyószentmiklósi, de korábban Székesfehérváron játszó Szabó Krisztián.
Korábbi két szezonját visszafogottabb célkitűzésekkel indította a Gyergyói Hoki Klub, de idén már kijelentik: trófeákat akarnak nyerni. Ebből következik, hogy további erősítések várhatók a keretben.
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!