Csak vendég győzelmeket hozott az idény három mérkőzése

Székely Sport 2022. szeptember 16., 23:14

Három összecsapást rendeztek a jégkorong Erste Liga 2022/23-es idényének első játéknapján, mindhárom találkozón a vendég csapat diadalmaskodott a végén. Szoros mérkőzések voltak, sok szép megmozdulással.

Szoros mérkőzést játszott az FTC-Telekom is Fotó: Facebook/FTC Jégkorong

A DVTK Jegesmedvék csapata háromgólos hátrányból felállva hosszabbítás után 4–3-ra győzött Újpesten. A szezon első és második gólját Kiss Patrik ütötte komoly védelmi hiba után a miskolci kapu előteréből. A második harmad kiegyenlített játékot hozott, ám Olekszandr Pereszunko révén megint az UTE lőtt gólt, ugyancsak közelről. A záró játékrészre felpörgött a vendéggárda, és 1 perc 48 másodperccel a vége előtt kiegyenlített, majd a hosszabbítás 53. másodpercében Galajda Zsombor megszerezte a győztes találatot is.

A Budapest Jégkorong Akadémia HC simán nyert Dunaújvárosban. A fővárosi csapatban - amely korábban MAC HKB Újbuda néven szerepelt - tíz játékos is pontot szerzett, 2–6 lett az eredmény.

A magyar bajnok FTC-Telekom 4–3-ra nyert a Szuperkupa-győztes DEAC otthonában. A két csapat vasárnap találkozott a Tüskecsarnokban, a debreceniek magabiztosan győztek, így fennállásuk első Szuperkupa-sikerét aratták. A fővárosi együttesnél ezúttal eltiltás miatt nem lehetett jelen Fodor Szabolcs vezetőedző, helyette Euan King dirigált a cserepadról.