Ezen a héten három magyarországi együttes érkezik Erdélybe, az eredeti elképzelés az volt, hogy mindannyian három-három meccset játszanak, ez azonban a csíkiak kiesésével nem valósulhat meg.
pénteken 18.30-tól Gyergyói HK–Ferencváros;
szombaton 18.30-tól Brassói Corona–Ferencváros;
vasárnap 18.30-tól Gyergyói HK–Dunaújvárosi Acélbikák, 19 órától MAC HKB Újbuda–Újpesti TE, 19.30-tól Debreceni EAC–Opten Vasas HC;
hétfőn 18.30-tól Gyergyói HK–Fehérvári Titánok és Brassói Corona–Dunaújvárosi Acélbikák; kedden 18.30-tól Brassói Corona–Fehérvári Titánok.
A következő héten – a tervek szerint – az Opten Vasas HC, a MAC HKB Újbuda és az UTE érkezik erdélyi túrára.
1. MAC HKB Újbuda 23 pont/11 meccs
2. Debreceni EAC 19/10
3. FTC-Telekom 19/10
4. Újpesti TE 13/10
5. Brassói Corona 12/5
6. Csíkszeredai Sportklub 10/5
7. Gyergyói HK 7/7
8. Dunaújvárosi Acélbikák 7/9
9. Fehérvári Titánok 4/7
10. Opten Vasas HC 3/4
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Erőnléti felmérésekkel és az első labdás edzésekkel megkezdte a nyári munkát az FK Csíkszereda labdarúgócsapata. A keret nagy része együtt maradt, ugyanakkor több poszton is erősítésekre vár a Szuperliga új szezonjára készülő együttes.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
Június 13-tól hatályba léptek azok a jogszabály-módosítások, amelyek jelentősen szigorítják a közrend és a köznyugalom megsértésének szankcionálását Romániában. A Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint az 1991. évi 61-es törvény módos&
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!