Csak egy pontot tudott otthon tartani a Sportklub

Dobos László 2023. január 08., 21:20 utolsó módosítás: 2023. január 08., 21:29

Végig kiélezett mérkőzésen, az ötperces ráadás utolsó másodperceiben kapott góllal szenvedett 4–3-as vereséget vasárnap este a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A vendég Budapest JAHC jobb végjátékának köszönhetően szerzett két pontot a Vákár Lajos Műjégpályán.

Az esztendő harmadik hazai mérkőzését is telt ház előtt játszotta a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. Vasárnap este a Budapest JAHC (korábban MAC) volt a székelyföldiek ellenfele, a két csapat pedig jó iramú, kemény, de sportszerű csatát vívott. A vendégek ellentámadásból már a 4. percben Culigin révén megszerezték a vezetést (0–1), de ezt követően óriási nyomást gyakorolt ellenfelére a székelyföldi gárda, és a 7. percben Péter Balázs közelről kiegyenlített (1–1).

A második játékrész elején Cody Milan találatával előnybe került a Sportklub (2–1), de a 34. percben a vendégek a csíkiak védelmi hibáját kihasználva a vendégek ellentámadásból egyenlítettek (2–2). A középső játékrészben a csíki David Stach kapuvasat lőtt, majd egy óriási ziccert hagyott ki. Ebben a harmadban a Sportklub öt emberelőnyéből csupán egyet tudott gólra váltani.

A második harmadból a harmadik játékrészre átnyúló emberelőnyből Cody Milan újabb gólt szerzett a Sportklubnak (3–2), de a budapestiek az 51. percben, négy a négy elleni játékban Garát találatával újra kiegyenlítettek (3–3). Bár a rendes játékidő utolsó két percében a Sportklub emberelőnyben volt a jégen, nem született újabb találat, így következett az ötperces ráadás, amelynek utolsó másodperceiben a vendégek eldöntötték a találkozó sorát.

A Sportklubnál a december végén bejelentett hét idegenlégiós közül ezen a mérkőzésen bemutatkozott a hatodik és a hetedik játékos, a 34 éves kazah Roman Szavcsenko és a 25 éves finn Niko Mikkola, mindketten hátvéd poszton. Szavcsenko bemutatkozása – sajnos – nem járt szerencsével, az első harmadban kézsérülést szenvedett, a mentősök kivizsgálásra a csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházba szállították.

A Sportklub a folytatásban kedden este román bajnokit játszik Otopeni-ben, a Steaua otthonában, majd január 12. és 15. között három hazai Erste-ligás mérkőzés következik, sorrendben a Ferencváros, a Debreceni EAC és az Újpesti TE vendégszerepel a Vákár Lajos Műjégpályán.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Budapest JAHC 3–4 – hosszabbítás (1–1, 1–1, 1–1, 0–1).

Gólszerzők: Péter Balázs (7.), Cody Milan (25. és 41.), illetve Ilja Culigin (4.), Tóth Richárd (34.), Garát Péter Zsombor (51.) és Schlekmann Márk (65.),
Kapura lövések: 35–32.
Büntetőpercek: 4–18.
Játékvezetők: Radu Gabriel és Cristian Filip, illetve Bandi Csaba és Andrieș Gheorghieș.