Büntetőkkel múlta felül a Sportklub a Vasast

Dobos László 2021. január 27., 21:39 utolsó módosítás: 2021. január 27., 23:32

Hiába vezetett az összecsapás nagy részében, a házigazda Csíkszeredai Sportklub csak szétlövés után tudta legyőzni a Vasas együttesét szerdán este a jégkorong Erste Ligában.

Nehezen adta meg magát a vendég Vasas Fotó: Veres Nándor

Elkezdte 16 mérkőzéses sorozatát az Erste Ligában a Csíkszeredai Sportklub, a csíkiak február 24-éig be kell fejezzék a közös magyar-román bajnokság alapszakaszát.

Hosszú idő után újra vezettek Erste-ligás mérkőzést romániai bírók a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a járványügyi szabályok miatt továbbra is nézők nélkül rendezik a meccseket.

Egyetlen gól született a szerda esti Sportklub–Vasas találkozó első harmadában, a 6. percben Tousignant talált be a piros-kékek hálójába. A 25. percben Becze találatával már 2–0-ra vezettek a székelyföldi kék-fehérek, de ez csak 12 másodpercet tartott, a múlt szezonban a Gyergyónál és a Sportklubnál is megfordult, most a Vasast erősítő Vesutkin szépített (2–1).

Fotó: Veres Nándor

A harmadik játékrész elején Wishart góljával újra két góllal (3–1) elhúztak a házigazdák, de a fiatal budapesti csapat nem adta fel, nagyot küzdött, és a rendes játékidő végéig Páterka találatával, illetve egy újabb Vesutkin góllal 3–3-ra kiegyenlített. Az ötperces ráadásban nem született újabb gól, így következtek a büntetőlövések, ahol a csíkiaktól Fodor Csanád belőtte a győzelmet jelentő találatot.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Budapesti Opten Vasas HC 4–3 – szétlövés után (1–0, 1–1, 1–2, 0–0, 1–0).
Gólszerzők: Mathieu Tousignant (6.), Becze Tihamér (25.), Ty Wishart (44.) és Fodor Csanád (65., győztes büntető), illetve Makszim Vesutkin (25. és 59.), Páterka Bence (48.).
Kapura lövések: 35–30.
Büntetőpercek: 6–2.
Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Gergely Lehel, illetve André Attila és Crișan Hunor Flavius.