Büntetők után dőlt el az erdélyi hokicsata Gyergyóban

Gergely Imre 2022. november 20., 22:08 utolsó módosítás: 2022. november 20., 22:12

A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat, a Gyergyói Hoki Klub büntetőkkel alulmaradt a Brassói Coronával szemben. Így Gyergyószentmiklóson egy pont maradt az Erste Ligában és romániai bajnokságban is jegyzett vasárnapi mérkőzésen, a brassóiak kettőt elvittek.

Látványos jelenet volt DiDiomete és Bors ökölpárbaja Fotó: Szász Adorján

Gyors brassói góllal kezdődött a mérkőzés, Schaber már a 23. másodpercben előnyhöz juttatta a vendégeket. Erre gyorsan válaszolt is a GYHK, Trancă remek mozdulattal juttatta Polc mögé a korongot. A következő látványos jelenet DiDiomete és Bors ökölpárbaja volt, ahol a hazaiak játékosa győzött volna pontozással a boksz szabályai szerint, de ehelyett mindkét fél végleges büntetést kapott. Nemsokára Császár és Gajdó Balázs is összekaptak, de ők a két perc letelte után visszajöhettek a jégre.

Fotó: Szász Adorján

A játék képe egyértelmű gyergyói fölényt mutatott, sorban maradtak ki az óriási helyzetek a brassói kapu elött, igaz, Rinnének is akad közben védenivalója, leginkább Domingue szólójánál volt veszélyben a hazai kapu. Egészen a második harmad közepéig maradt a döntetlen állás, amikor az első emberelőnyét ki is használta a GYHK, Bodó lőtt ugyanolyan gólt, ahogy két nappal korábban a Sportklub ellen is tette.

A nézők ezt követően még egy verekedést követhettek figyelemmel, Imre és Kóger kaptak össze. Az utolsó harmadban a gyergyóiak stabil védekezésből vezettek többször veszélyes támadásokat, de sorban minden nagy lehetőség kimaradt, és ez a régi közmondás szerint meg is bosszulta magát, Williams lövése jutott túl a hazaiak gólvonalán. Az eredmény nem változott a későbbiekben és a ráadásban sem, ahol végig a GYHK volt veszélyesebb, így jöhettek a büntetők. Itt egyedül Valchar tudott betalálni (az utolsó kísérletnél sokan úgy látták, hogy Polc botjával gáncsolta Haaranent), és így 2–3 lett a végeredmény.

A mérkőzés fontos jótékonysági célt is szolgált, a Movember nemzetközi jégkorongos mozgalomhoz csatlakozó GYHK által szervezett tombola bevételével a Gyergyószentmiklósi Városi Kórházat támogatják, hogy az prosztatarák szűrőprogramot indíthasson.

A Gyergyói Hoki Klub kedden és szerdán a Steauával találkozik Gyergyószentmiklóson romániai bajnokikon.

Jégkorong, Erste Liga és romániai bajnoki mérkőzés:
Gyergyói Hoki Klub–Brassói Corona 2–3 büntetőkkel (1–1, 1–0, 0–1, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Daniel Trancă (4.), Chris Bodó (31.), illetve Chase Schaber (1.), Samuel Williams (55.), Radim Walchar (65., győztes büntető).
Kapura lövések: 49–45.
Kiállításpercek: 37–37 (ebből Devin Didiomete 25 perc, Bors Huba 25 perc).