Telt ház előtt, remek hangulatban kezdődött a vasárnap esti Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona hokimérkőzés a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol több mint 2000 néző volt kíváncsi az új idény első erdélyi rangadójára. A találkozó – amelyen a házigazdáknál Papp Szabolcs és Salló Alpár eltiltás miatt nem léphetett jégre – jó iramú, kemény meccset hozott.
A Sportklub egy szép kombináció végén Shalla találatával már a 3. percben megszerezte a vezetést (1–1), de a 10. percben a Brassó emberhátrányban kiegyenlített, Boriszenko használta ki a hazai védelem hibáját (1–1).
A második harmad közepén kettős emberelőnybe került a Sportklub, és ezt egy gyönyörű összjáték után született találattal fejezték be a házigazdák: a kapu torkából Taratuhin ütötte hálóba a korongot (2–1).
A Sportklub percei következtek, és a 33. percben újabb csíki találatnak örülhetett a közönség: Láday távoli lövése Pelley ütőjén irányt változtatva kötött ki a brassói kapuban (3–1). A gólt a játékvezetők a Corona kérésére videón visszanézték, de szabályosnak találták.
A rendes játékidő hátramaradt részében többet támadott a Brassó, és még a második szünet előtt kiegyenlítettek: előbb Armstrong volt eredményes emberelőnyben (3–2), majd Bíró Gergő egy gyors ellentámadás végén (3–3).
A harmadik húsz percben többet kezdeményezett a Brassó, de a Sportklub előtt is adódtak helyzetek, főleg a játékrész második felében amikor kereken négy percig emberelőnyben játszhattak.
Következett az ötperces ráadás, amikor a csapatok három a három ellen léptek jégre. Érdekesség, hogy ebben a periódusban mindkét gárda egyszer-egyszer emberelőnybe került, ekkor négy a három ellen folyt a játék, de egyik csapat sem tudott gólt lőni.
A büntetőpárbajban a Sportklubtól Belov, Shalla és Brophey is gólt lőtt, a Corona játékosai közül pedig senki sem tudott túljárni Adorján Örs kapus eszén. Ezt 3–0-ra a csíkszeredaiak nyerték, de a szabályok szerint csak egy gólt jelent a végelszámolásnál.
A két csapat kedden 18.30-tól újra megmérkőzik, a helyszín újra a Vákár Lajos Műjégpálya lesz, a találkozó azonban csak a román bajnokságba számít.
Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 4–3 – büntetőlövések után (1–1, 2–2, 0–0, 0–0, 1–0)
Gólszerzők: Joshua Shalla (3. perc), Andrej Taratuhin (28.), Rodney Pelley (33.) és Vjacseszlav Belov (65.), illetve Pavlo Boriszenko (10.), Nelson Armostrong (35.) és Bíró Gergő (38.).
Büntetőpercek: 12–22.
Kapura lövések: 45–30.
Játékvezetők: Gergely Lehel, Sikó Szilárd és Péter Vilmos.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Sokan nyugdíjba vonulás után végleg maguk mögött hagyják a munka világát, a 82 éves kolozsvári Török László azonban még ma is minden hétvégén az After Eight klubba indul. A sokak által ismert és kedvelt Laci bácsival beszélgettünk.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!