Telt ház előtt, remek hangulatban kezdődött a vasárnap esti Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona hokimérkőzés a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol több mint 2000 néző volt kíváncsi az új idény első erdélyi rangadójára. A találkozó – amelyen a házigazdáknál Papp Szabolcs és Salló Alpár eltiltás miatt nem léphetett jégre – jó iramú, kemény meccset hozott.
A Sportklub egy szép kombináció végén Shalla találatával már a 3. percben megszerezte a vezetést (1–1), de a 10. percben a Brassó emberhátrányban kiegyenlített, Boriszenko használta ki a hazai védelem hibáját (1–1).
A második harmad közepén kettős emberelőnybe került a Sportklub, és ezt egy gyönyörű összjáték után született találattal fejezték be a házigazdák: a kapu torkából Taratuhin ütötte hálóba a korongot (2–1).
A Sportklub percei következtek, és a 33. percben újabb csíki találatnak örülhetett a közönség: Láday távoli lövése Pelley ütőjén irányt változtatva kötött ki a brassói kapuban (3–1). A gólt a játékvezetők a Corona kérésére videón visszanézték, de szabályosnak találták.
A rendes játékidő hátramaradt részében többet támadott a Brassó, és még a második szünet előtt kiegyenlítettek: előbb Armstrong volt eredményes emberelőnyben (3–2), majd Bíró Gergő egy gyors ellentámadás végén (3–3).
A harmadik húsz percben többet kezdeményezett a Brassó, de a Sportklub előtt is adódtak helyzetek, főleg a játékrész második felében amikor kereken négy percig emberelőnyben játszhattak.
Következett az ötperces ráadás, amikor a csapatok három a három ellen léptek jégre. Érdekesség, hogy ebben a periódusban mindkét gárda egyszer-egyszer emberelőnybe került, ekkor négy a három ellen folyt a játék, de egyik csapat sem tudott gólt lőni.
A büntetőpárbajban a Sportklubtól Belov, Shalla és Brophey is gólt lőtt, a Corona játékosai közül pedig senki sem tudott túljárni Adorján Örs kapus eszén. Ezt 3–0-ra a csíkszeredaiak nyerték, de a szabályok szerint csak egy gólt jelent a végelszámolásnál.
A két csapat kedden 18.30-tól újra megmérkőzik, a helyszín újra a Vákár Lajos Műjégpálya lesz, a találkozó azonban csak a román bajnokságba számít.
Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 4–3 – büntetőlövések után (1–1, 2–2, 0–0, 0–0, 1–0)
Gólszerzők: Joshua Shalla (3. perc), Andrej Taratuhin (28.), Rodney Pelley (33.) és Vjacseszlav Belov (65.), illetve Pavlo Boriszenko (10.), Nelson Armostrong (35.) és Bíró Gergő (38.).
Büntetőpercek: 12–22.
Kapura lövések: 45–30.
Játékvezetők: Gergely Lehel, Sikó Szilárd és Péter Vilmos.
Sáros, felázott pálya, elpuskázott lehetőségek és öt percnyi rövidzárlat miatt engedett ki a kezéből biztosnak tűnő győzelmet és két pontot a Sepsi OSK Afumați-ban.
Másfél hónap alatt oldódott meg Nyikita Melnyicsuk vízumproblémája, így a Csíkszeredai Sportklub orosz kapusa megérkezett az országba és hamarosan csatlakozik a társaihoz.
Még tart a nyomozás a szépvízi víztározónál holtan talált fiatalok ügyében, de a szakvélemény szerint semmi nem utal arra, hogy a két érintetten kívül más is részt vett volna a tragédia okozásában.
Érthető módon a romániai közéletet is élénken foglalkoztatják az ukrajnai háború lezárását célzó béketervvel kapcsolatosan megkezdődött tárgyalások.
Őrizetbe vették hétfőn a rendőrök a Beszterce-Naszód megyei Jád (Livezile) község polgármesterét szexuális bűncselekmények miatt.
További hírek: petíció indult, hogy a repülőn utazó családtagokat egymás mellé ültessék a légitársaságok. Egy Maros megyei sofőr az önkívület határára itta magát, utána volán mögé ült.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!