Idegenben nyert erdélyi rangadót a GYHK

Gergely Imre 2022. október 16., 20:36 utolsó módosítás: 2022. október 16., 20:43

Ami nem megy hazai jégen, az működik idegenben. A Gyergyói Hoki Klub a Brassói Corona vendégeként tudott győzni, egy remekül sikerült második harmadnak köszönhetően. Ez az Erste Liga mellett a romániai bajnokságban is számított már.

Fotó: Brassói Corona

A 17. percben módosult először az eredmény, de akkor egy percen belül hármat is láthatott a brassói közönség. Van Wormer találatára Vincze Péter válaszolt azonnal. Gyergyói szempontból rosszul folytatódott a meccs, egy a védekező harmadban eladott koronggal Domingue ismét a házigazdákat juttatta előnyhöz.

A második húsz perc kiválóan sikerült a piros-fehérek számára.

Orbán szerzett korongot, és a kapu elé berobbanó Tranca révén ismét egyenlítettek a gyergyóiak. A 29. percben már GYHK-előnyt mutatott az eredményjelző. Sándor-Szákely volt kellően erőszakos a palánk mellett, lövése még kipattant Tőkéről, de épp Imre elé, akinek más dolga már nem volt, mint az üres ketrecbe küldeni a korongot. Ezt követően Orbán pillanata következett, aki az egyik hazai hátvédtől lopott korongot, befordult, lőtt, ami még kipattant, de másodjára már a hálóba vágta a játékszert.

Jól indult a záró harmad is, Sárpátki tüzelt lendületből, amint átlépte a kék vonalat, és Tőke mellett a ketrecben kötött ki a korong. A brassói edző ekkor le is cserélte a hálóőrt.

2-5 állt ekkor az eredményjelzőn, de ez nem volt kényelmes előny. A játékvezetők egymás után fújták a kiállításokat, és két emberelőnyből már 4-5-re zárkózott fel a Corona.

A végén üres kapuval hat az öt ellen támadtak, de ez a GYHK-nak volt jó. Bodó korongszerzése után indította a kiugró Vincze Pétert, aki az őrizetlen ketrecbe passzolt, lezárva a mérkőzést.

A Gyergyói Hoki Klub tehát újra nyerni tudott, idegenben hibátlan a mérlege. Ez egyébként a romániai bajnokságban is három pontot jelent Szilassy Zoltán legénységének, hiszen a RJSZ hivatalos honlapján is megjelent az eredmény.

Ott látható az októberben esedékes további mérkőzések programja is, a GYHK pénteken és szombaton a Sapientia U23 csapatát fogadja.

Jégkorong Erste Liga és romániai bajnokság:

Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 4–6 (2–1, 0–3, 2–2).
Gólszerzők: Jared Van Wormer (17. és 44. perc), Kevin Domingue (17.) Chasse Schaber (47.) illetve Vincze Péter (17., 60.), Daniel Tranca (25.), Imre Patrik (29.), Brance Orbán (38.), Sárpátki Tamás (41.).
Kapura lövések 40–41.
Kiállításpercek: 10–14.