Brassó átvette a vezetést az Erste Ligában

Székely Sport 2020. december 11., 22:50 utolsó módosítás: 2020. december 11., 23:15

A Brassói Corona a DEAC csapatát is legyőzte, és a Csíkszeredában sima vereséget szenvedő MAC HKB Újbudát megelőzve, élre állt a jégkorong Erste Ligában. Az UTE kiütötte a Titánokat.

A kék-sárgák vezetik a ligát Fotó: Alexandra Sânpetru

Éllovascsere történt az Erste Ligában. A Brassói Corona a MAC HKB után a DEAC-ot is legyűrte hazai jégen, és pénteki esti győzelmével letaszította az élről az újbudai csapatot, amely sokgólos csatában, simán kikapott a Csíkszeredai Sportklub pályáján.

A brassói mérkőzésen a vendég debreceniek szerezték meg a vezetést a második harmadban, de a „farkasok” három egymást követő góllal válaszoltak ugyanebben a játékrészben. A végén a DEAC lehozta kapusát, ezt a duplázó Carlo Finucci használta ki.

A brassói kapuban kiemelkedőt nyújtott Patrik Polc, aki 98,28 százalékos hatékonysággal védett úgy, hogy 57 lövést hárított.

Dave MacQueen együttese egy ponttal előzi meg pillanatnyilag a második MAC HKB-t, de az erdélyi alakulat három meccsel kevesebbet játszott.

A pénteki játéknapon a Titánok és az UTE is megmérkőzött, a győri találkozón a lila-fehérek tíz perc alatt alakítottak ki négygólos előnyt, s végül 9–3-as sikerrel gyűjtötték be a három pontot.

A fehérváriaknál a csíkszeredai Császár Hunor a második harmadban nem mindennapi duplázást hozott össze: kilenc másodperc leforgása alatt két gólt szerzett.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Pénteki eredmények:

Brassói Corona–DEAC 4–1 (0:0, 3:1, 1:0)
Gól: Mihály Ede (34.), Vasile Andrei (38.), Carlo Finucci (39., emberelőny, 60.), ill. Kozma (27.)
Kapura lövések: 35–58 Kiállítások: 10, ill. 8 perc

Fehérvári Titánok–Újpesti TE 3–9 (1:4, 2:4, 0:1)
Gól: Aatu Luusuaniemi (15., emberelőny), Császár Hunor (34., 34.), ill. Varga Arnold (6.), Vincze Péter (9.), Nemes Benjamin (10.), Kyle Just (10., emberelőny), Mario Lamoureux (22., emberelőny), Godó Dániel (23.), Bodó Christopher (36., emberelőny), Horváth Ákos (37.), Benk András (50.)
Kapura lövések: 24–49
Kiállítások: 8, ill. 6 perc