Nehéz időszakon van túl a címvédő gárda, edzőcsere történt az együttesnél, illetve meg kellett válniuk egy játékosuktól. A román jégkorongbajnokságban és Erste Ligában vitézkedő gárda vezetősége február 26-án számolt be arról, hogy Szabó Pál Krisztián már nem tartozik a klub kötelékébe.
„A jégen kívüli nem megfelelő sportolói magatartás és tiltott szerek fogyasztásának gyanúja volt az indíték. Semmilyen körülmények között nem tűrünk el ilyesmit. Világos példát szeretnék mutatni minden játékosunknak” – mondta el az akkori sajtótájékoztatón Bogdan Oancea igazgató.
A szerdai városi tanácsülésen Brassó polgármestere, George Scripcaru jelentette ki, hogy Szabó tesztje pozitív lett a kokainra.
A helyszínen volt Bogdan Pelin, a klub téli sportágakért felelős szakosztályvezetője is, aki hozzátette, hogy a Corona vezetősége tudott a 29 éves játékos előéletéről és emiatt rendszeresen ellenőrizték őt.
„Ez fegyelmezetlenség volt, ismertük a múltját és tudtuk, hogy van priusza. Dedu kormányzása alatt és Oancea érkezésével rendszeresen ellenőrizéseken esett át. Szúrópróbaszerűen végeztünk vizsgálatokat.
– mondta el Bogdan Pelin a tanácsülésen.
A játékos 2022-től állt a Brassói Corona szolgálatában, az idei szezonban 14 bajnoki megmérettetésen 5 gólt és 15 asszisztot jegyzett.
Kerekes Éva apróbb egészségügyi probléma miatt kénytelen kihagyni a román női kézilabda-válogatott utolsó két Eurokupa-csoportmérkőzését, a zetelaki balszélső viszont bízik abban, hogy a Bajnokok Ligája negyeddöntőben már pályára léphet.
Nyolcvanéves korában elhunyt kedden este Mircea Lucescu, a legendás labdarúgóedző halálhírét a bukaresti Egyetemi Kórház jelentette be, ahol az elmúlt napokban kezelték.
Locsolásból hazatartva az utcán adott hangot politikai nézeteinek egy sepsiszentgyörgyi fiatal, akit a Sepsi OSK vezetőségi tagjai bántalmazhattak.
Kelemen Hunor szerint az anyaországban 2010 óta megvalósult nemzetpolitikai paradigmaváltásra vezethető vissza, hogy az RMDSZ az idei országgyűlési választáson is a Fidesz-KDNP pártszövetséget támogatja.
Donald Trump, az Egyesült Államok elnöke elutasította a meghívást, hogy májusban Romániába látogasson a NATO-csúcstalálkozóra – írja a Mediafax hírügynökség.
Kicsit olyan az egész, mint amikor valaki megmondja, ki a fehér, ki a fekete. Ki a Jó, ki a Rossz. Mi meg nézünk, hogy ki ez? És miért mondja meg? És hogy jutottunk ide? Mert itt tartunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!