A román bajnokság alsóházában az idei utolsó mérkőzését vívta a Sapientia U23, és a pár nappal korábbi karcfalvi meccs eredménye alapján nem sokan fogadtak volna a sikerükre. Ennek ellenére ez a mérkőzésen sokáig nagyon is lehetségesnek látszott.
Nem épp a védelmekről szólt az első harmad, a 8. percig öt gól került a jegyőzkönyvbe, a Sapis Salamon nyitotta a gólok sorát, amire Boldizsár válaszolt, Lusneac löketével fordított a Steaua, hogy aztán Salamon második találatával és Karda góljával ismét a Jens Brandstöm együttesénél legyen az előny.
A szünetig aztán leálltak a gólterméssel a felek, az eredmény már csak a második játékrészben változott, és közel került a nagy meglepetés.
Salamon ismét vágott kettőt és ezzel 2–5-re vezetett a Sapientia U23. Innen azonban már csak a Steaua szerzett gólt, a második szünetig kettőt, így 4–5-re alakult az állás.
A záró játékrészben pedig egyenlített az egykori sokszoros bajnok, majd négy perccel a vége előtt belőtték a hatodikat is. Ezzel a győzelemmel bebiztosították az 5. helyüket. Szombaton és vasárnap még van ugyan két mérkőzésük a Sportul Studențesc-kel, de ezek aligha valószínű, hogy befolyásolják végső rangsort.
A Sapientia U23 számára ezzel lezárult a 2020-2021-es szezon, hatodikok lettek, elismerés illeti az igyekezetüket:
több meccsen is meg tudtak szorongatni jóval erősebb ellenfeleket. Számos játékosuk pedig bebizonyította, helyük lesz később Erste Ligás csapatok kereteiben is.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!