Jarmo Tolvanen szövetségi kapitánynak sérülések miatt hat új játékost kellett behívnia a válogatott keretébe. Nem tud a csapattal tartani a bledi tornára a kapus Arany Gergely, a hátvéd Kovács Bronson, Nagy Nilan és Varga Arnold, valamint a csatár Sági Martin és Szabó Krisztián. Helyükre Kiss Bence kapus, Imre Patrik, Jászai Dávid és Scott Macaulay hátvéd, valamint Becze Tihamér és Mihály Ákos csatár került.
Összesen hét magyar vagy a magyarországi ligában szereplő klub ad játékost a keretbe, és egy légiós Svédországból érkezik. A változások után tíz játékos debütálhat Szlovéniában: Kiss Bence, Fejes Nándor, Imre Patrik, Jászai Dávid, Kiss Roland, Scott Macaulay, Horváth Bálint, Kiss Patrik, Mihály Ákos és Szita Donát nem szerepelt még a válogatottban. A csapatból hat játékosnak van világbajnoki tapasztalata.
Hat székelyföldi játékos lesz a bledi tornán a magyar válogatottban: Fejes Nándor és Láday Tamás hátvédek, illetve Becze Tihamér, Mihály Ákos, Reisz Áron és Sárpátki Tamás csatárok.
A magyarok kerete
Kapusok: Kiss Bence (DVTK Jegesmedvék), Rajna Miklós (MAC Újuda);
Hátvédek: Fejes Nándor, Garát Zsombor, Vokla Roland, Macaulay Scott (mind MAC), Kiss Roland, Szabó Bence, Imre Patrik (mind Fehérvári Titánok), Láday Tamás (Fehérvár AV19), Szaller Márk (Újpest), Jászai Dávid (Ferencváros);
Csatárok: Becze Tihamér (Csíkszeredai Sportklub), Benk András, Vincze Péter (mindketten Újpest), Horváth Bálint (Rögle, svéd), Miskolczi Márk (DVTK Jegesmedvék), Nagy Gergő, Pavuk Attila (mindkettő FTC), Németh Attila (Debreceni EAC), Odnoga Mátyás, Terbócs István (mindkettő MAC), Mihály Ákos, Kiss Patrik (mindketten Fehérvári Titánok), Reisz Áron, Sárpátki Tamás, Szita Donát (mind Fehérvár AV19).
Az együttesnek február 5-én lesz egy edzése, majd másnap utazik Szlovéniába, Bledbe. A torna csütörtökön kezdődik, az első ellenfél a házigazda csapat lesz, majd Fehéroroszország és Olaszország következik.
A magyar válogatott az asztanai divízió I/A vb-re készül, melyen április 29. és május 5. között a házigazda kazah mellett a fehérorosz, a dél-koreai, a szlovén és a litván csapat lesz az ellenfél. Az első két helyezett szerepelhet majd a 2020-as, svájci elit vb-n, az utolsó kiesik a divízió I/B-be.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!