Becze Tihamért eltiltották, kihagyja a rájátszás első meccsét

Székely Sport 2021. február 23., 11:30 utolsó módosítás: 2021. február 23., 11:32

Becze Tihamér nem léphet jégre a Csíkszeredai Sportklub első playoff-mérkőzésén az Erste Ligában, miután a versenysorozat fegyelmi bizottsága eltiltotta egy teljesen fölösleges, sérülésveszélyes szabálytalanság miatt.

Fontos hiányzó. Becze nélkül kezdi negyeddöntőjét a Sportklub Fotó: Dobos Sándor

A liga kanadai táblázatát vezető székely jégkorongozó az 1–5-ös eredménnyel végződött Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom mérkőzés első harmadában követett el rendkívül sportszerűtlen szabálytalanságot. A kék-fehérek támadója a találkozó 8. percében (0–2-es állásnál) egy emberhátrányos szituáció során a botjával felütött ellenfele lábai közé.

Németh Attila, a vendégek játékosa a jégre terült, de érdekes módon a mérkőzés játékvezetői, Csomortáni Zsolt és Gergely Lehel nem Beczét, hanem Papp Szabolcsot állították ki, bottal ütésért.

Videó: Magyar Jégkorong Szövetség

„Az esetnél a korong nem volt megjátszható közelségben. Becze Tihamér a mozdulattal tudatosan és gondatlanul veszélyeztette játékostársa testi épségét. A játékvezetőknek az esetet észlelni és büntetni kellett volna nagybüntetéssel, és végleges fegyelmi büntetéssel” – olvasható a fegyelmi bizottság határozatában.

Becze Tihamért egy mérkőzésre tiltotta el a fegyelmi bizottság, ezt csapata soron következő Erste Liga-mérkőzésén, azaz a rájátszás első fordulójában kell letöltenie.

A Sportklub harmadik helyen zárta az alapszakaszt, de egyelőre kérdéses, melyik csapat lesz az ellenfele a negyeddöntőben.

Az Erste Liga fegyelmi bizottsága egy másik esetet is megvizsgált: a vasárnapi Brassói Corona–FTC Telekom találkozón (2–5) a hazaiaktól Cody Carlson, a vendégektől pedig Justin Hodgman akadt össze. A dulakodás után mindkét játékos végleges fegyelmi büntetést kapott, s mivel az FTC kanadai támadójának ez már a második ilyen jellegű büntetése volt a jelenlegi szezonban, automatikus eltiltásban részesül.

Ez azt jelenti, hogy Hodgman sem léphet jégre csapata első playoff-mérkőzésén.