A liga kanadai táblázatát vezető székely jégkorongozó az 1–5-ös eredménnyel végződött Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom mérkőzés első harmadában követett el rendkívül sportszerűtlen szabálytalanságot. A kék-fehérek támadója a találkozó 8. percében (0–2-es állásnál) egy emberhátrányos szituáció során a botjával felütött ellenfele lábai közé.
Németh Attila, a vendégek játékosa a jégre terült, de érdekes módon a mérkőzés játékvezetői, Csomortáni Zsolt és Gergely Lehel nem Beczét, hanem Papp Szabolcsot állították ki, bottal ütésért.
„Az esetnél a korong nem volt megjátszható közelségben. Becze Tihamér a mozdulattal tudatosan és gondatlanul veszélyeztette játékostársa testi épségét. A játékvezetőknek az esetet észlelni és büntetni kellett volna nagybüntetéssel, és végleges fegyelmi büntetéssel” – olvasható a fegyelmi bizottság határozatában.
Becze Tihamért egy mérkőzésre tiltotta el a fegyelmi bizottság, ezt csapata soron következő Erste Liga-mérkőzésén, azaz a rájátszás első fordulójában kell letöltenie.
A Sportklub harmadik helyen zárta az alapszakaszt, de egyelőre kérdéses, melyik csapat lesz az ellenfele a negyeddöntőben.
Az Erste Liga fegyelmi bizottsága egy másik esetet is megvizsgált: a vasárnapi Brassói Corona–FTC Telekom találkozón (2–5) a hazaiaktól Cody Carlson, a vendégektől pedig Justin Hodgman akadt össze. A dulakodás után mindkét játékos végleges fegyelmi büntetést kapott, s mivel az FTC kanadai támadójának ez már a második ilyen jellegű büntetése volt a jelenlegi szezonban, automatikus eltiltásban részesül.
Ez azt jelenti, hogy Hodgman sem léphet jégre csapata első playoff-mérkőzésén.
Súlyos következményekkel járt Radu Petrescu számára a Petrolul Ploiești–FC Argeș mérkőzésen elkövetett hibája. A román sajtó információi szerint a játékvezetőt 12 fordulóra tiltották el, így számára véget érhetett az idei Szuperliga-szezon.
A korábbi információk alapján még úgy tűnt, hogy a Sepsi OSK Ilfov megyei kiszállását élőben közvetítik a televízióban, végül azonban mégsem tűzték műsorra. A háromszéki klub ugyanakkor megoldást kínál a szurkolóknak, hogy megnézhessék a meccset.
Kasszásnőt ért bántalmazásról számoltak be lapunknak, amely az egyik sepsiszentgyörgyi nagyáruház önkiszolgáló részlegénél történt. A rendőrségnél megerősítették, hogy vizsgálatot indítottak az ügyben.
Aulich Sándor 1973 és 1984 között volt a Kovászna megyei Securitate parancsnoka. Tisztségéből a sepsiszentgyörgyi Mihai Viteazul-szobor melletti robbantás után mentették fel.
Tavaly tavasszal, bő fél évvel a halála előtt életútinterjút adott a Krónikának Aulich Sándor, a Kovászna megyei Securitate 1973 és 1984 közötti parancsnoka. Az volt a kérése: ne jelenjen meg életében az interjú. Az ezredes december közepén hunyt el.
… két szatmári község bemutat a totojázó kormánynak és belevág az adminisztratív reformba… és a román belügy meg a hadsereg olyan vicces a szerelmesek napján, hogy az ember elbőgi magát.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!