Hirdetés

„Bízunk benne, hogy az MJSZ-nek továbbra is fontos lesz a székely hoki”

A győzelem nem, de a támogatás mértéke meglepte. Archív
Fotó: Gábos Albin

2020. május 28., 14:22

A székelyföldi jégkorongegyesületek vezetői a Székelyhon megkeresésére egyöntetűen gratuláltak Such Györgynek, a Magyar Jégkorong Szövetség szerdán újraválasztott elnökének, ugyanakkor a következő négy évben is jó együttműködésre számítanak a budapesti sportszervezettel.

2020. május 28., 14:22

Az egyedüli kihívó Szuper Leventének nem sikerült megszorongatnia Such Györgyöt a Magyar Jégkorong Szövetség Székesfehérváron tartott tisztújító közgyűlésén. A tagok a folytonosság mellett döntöttek, így a visszavonult kiváló kapus, a Vasas korábbi klubelnöke helyett a következő négy évben is a közgadász végzettségű politikus-újságíró marad az MJSZ elnöke.

Kapcsolódó

Hirdetés

Az újrázó sportvezető hatalmas fölénnyel, 90 százalékos támogatottságal nyert, Such György 176 szavazatot kapott, míg Szuper Levente mindössze 19-et.

Hazudnék, ha azt mondanám, hogy nem számítottam a győzelemre, de a támogatás mértéke engem is meglepett. Nagy megtiszteltetés, az eddigi munka elismerését látom benne”

– nyilatkozta az újraválasztását követően Such György, aki a szövetség honlapján a szurkolók jobb kiszolgálását, a szakmai képzés színvonalának javítását, illetve a pénzügyi fegyelmet emelte ki legfőbb célkitűzéseiként.

Bár a székelyföldi klubok az MJSZ-en belül nem rendelkeznek szavazati joggal, az elnökválasztást végeredményét bizonyára érdeklődve várták. A közgyűlést követően egy-egy gyors reakció erejéig megkerestük a Csíkszeredai Sportklub, a Gyergyói Hoki Klub, valamint a Székelyföldi Jégkorong Akadémia vezetőjét.

„Először is gratulálunk Such György elnök úrnak az újraválasztásához, és bízunk benne, hogy a Magyar Jégkorong Szövetségnek továbbra is éppolyan fontos lesz a székelyföldi hoki, mint ahogy eddig is volt”

– fogalmazott Bereczky Szilárd, a Gyergyói HK menedzsere.

„Kitartást, erőt kívánunk az elnök úrnak és az MJSZ más tisztségviselőinek, hogy az utóbbi években végzett munkát folytatni tudják, és végre tudják hajtani mindazt, amit elterveztek a magyar hoki népszerűsítése érdekében. Bízunk benne, hogy sikerül elérni azt, hogy az Erste Liga mérkőzéseken Magyarországon is olyan nézőszám legyen, amilyent ez a sportág, ezek a meccsek megérdemelnek” – tette hozzá a GyHK ügyvezetője.

Such György és csapata •  Fotó: jegkorongszovetseg.hu Galéria

Such György és csapata
Fotó: jegkorongszovetseg.hu

Tánczos Barna, a Székelyföldi Jégkorong Akadémiát működtető Mens Sana alapítvány elnöke is gratulált a visszaválasztott elnöknek, aki szerinte csapatával nagyon nagy győzelmet aratott.

„Az elmúlt négy évben kiválóan együttműködtünk a Magyar Jégkorong Szövetséggel, az elnökség minden tagjával. Such Györgyék egy intézményes, precedens nélküli együttműködést ajánlottak nekünk. Évente ellátogatott az elnökség az akadémiára, egyéves teendőlistát és leltárt készítettünk az előző évek megvalósításairól. A kivándorlást, a nagy exodust közösen sikerült megállítanunk. Gratulálok az elnök úrnak, és újabb jó együttműködésre számítunk a következő négy évben.

A győzelem elsöprő, és ez meglepő, de bízok abban, hogy Szuper Levente is megtalálja a helyét a magyarországi jégkorongmozgalomban, mert egy szapporrói hősnek ott a helye.”

Az RMDSZ-es szenátor egyszersmind sajnálatát fejezte ki, amiért Zsigmond Barna Pál nem pályázott újabb elnökségi tagságra. Mint elmondta, ő és id. Ocskay Gábor volt a székely hoki leglelkesebb támogatója a szövetségben, de mostanra már egyikük sem tagja az MJSZ-nek.

Hodos László, a Csíkszeredai Sportklub elnöke elismerte ugyan, hogy a kapcsolatuk nem volt tökéletes a Magyar Jégkorong Szövetséggel, de reméli, folytatni tudják az együttműködést.

„Such Györgynek csak gratulálni tudok, sok sikert és egészséget kívánunk neki a munkájához. Remélem, hogy folytatni tudjuk tovább az együttműködést, úgy, ahogy eddig is. Az eredmény várható volt, a vezetőség pedig tulajdonképpen ugyanaz maradt, mint amelyik eddig is volt.

Bizonyos helyzetekben a Magyar Jégkorong Szövetség jobb döntéseket is hozhatott volna, szerintem jobban támogathatná az erdélyi csapatokat, főleg Gyergyót és Csíkszeredát. Nem volt ugyan tökéletes a kapcsolatunk, jónak ítélem, de hangsúlyozom, hogy lehetne sokkal jobb is”

– fogalmazott Hodos.

szóljon hozzá!
Hirdetés

Ajánljuk még

Kegyelemdöfés a hosszabbításban, véget ért a Sepsi OSK veretlensége

Pocsék első félidőt követően kétgólos hátrányba került a Sepsi OSK a Nagyváradi Bihar FC otthonában. A szünet után összekapta magát a háromszéki csapat, de a ráadásban jött a hidegzuhany a labdarúgó 2. Liga rájátszásának összecsapásán.

Spekulatív hangnem az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK kapcsán

Nehéz időszakon van túl az FK Csíkszereda és a Sepsi OSK – legalábbis, ha a román sportmédiában megjelent cikkeket nézzük. Több portál is foglalkozott a magyarországi választások rájuk vonatkozó következményeivel. Mi tisztáztunk sok kérdést.

Székelyhon

Tragédiába torkollt bevetés Hargita megye határának közelében: lelőttek egy férfit a kiérkező hatóságok

Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.

`
Krónika

Üzemanyaghiány léphet fel a megrohamozott kutakon

A jelentős árcsökkenések nyomán felgyorsult keresletnövekedés következtében egyes töltőállomásokon átmenetileg üzemanyaghiány léphet fel – közölte hivatalosan az OMV Petrom.

Krónika

Kéttucatnyi házkutatás magyar többségű falvakban és városban

A Maros megyei rendőrök csütörtökön 23 házkutatást tartottak Nyárádremete és Makfalva községben, valamint Szovátán egy erdészeti bűncselekményeket vizsgáló büntetőügyben.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Bravúr a magyar U18-as hokiválogatottól: bennmaradt a divízió I/A-ban

Megőrizte helyét a világ második vonalában a magyar U18-as jégkorong-válogatott, amely pénteken késő este 5–0-s győzelmet aratott a házigazda Lengyelország ellen a krynicai divízió I/A-csoportos világbajnokság zárónapján.

Kettős magyar hokivereség a felkészülésen: Svájctól és Japántól is kikaptak

Nem sikerült a javítás: a magyar jégkorong-válogatott a svájci túrán ismét súlyos vereséget szenvedett, míg a másik keret Szombathelyen maradt alul Japánnal szemben, három héttel az elitvilágbajnokság rajtja előtt.

Időutazás a csíki hoki hőskorába: legendák a jégen és a kamera előtt

Folytatjuk a csíki jégkorong hőskorát felidéző sorozatunkat. Boda Jenő tanár-edző jóvoltából az első csíkszeredai jégkorongmérkőzés 65. évfordulójának megünneplésén készült felvételek harmadik részét tesszük közzé.

Sofron gólja csak a szépítésre volt elég a magyaroknak Svájcban

Nagyarányú vereséget szenvedett a világbajnokságra készülő magyar férfi jégkorong-válogatott Svájctól a bieli Tissot Arénában lejátszott felkészülési mérkőzésen. A Majoross Gergely irányította együttes számára már az első harmadban eldőlt a találkozó.

Kulcsjátékos távozik a Gyergyói Hoki Klubtól

Új kihívások után néz, és öt szezon után elhagyja a Gyergyói Hoki Klub együttesét. A támadó az elmúlt években a csapat egyik legfontosabb játékosa volt, hét trófea elnyerésében játszott meghatározó szerepet.

Amikor a jégkorong összeköti a világot: Kézdivásárhely szívvel-lélekkel látta vendégül a vébét

Egy hétig komoly hokiláz uralkodott Kézdivásárhelyen, a Deme László Műjégpályán rendezett ifjúsági divízió II/A jégkorong-világbajnokságnak köszönhetően. Nagy Attila Ferencet, a Román Jégkorongszövetség elnökét kérdeztük az eseménnyel kapcsolatban.

A GYHK három játékosa csatlakozott a magyar válogatotthoz

Ravasz Csanád, Sárpátki Tamás és Vincze Péter is bekapcsolódott a svájci A csoportos világbajnokságra készülő magyar jégkorong-válogatott keretéhez. A stáb 49 játékossal dolgozik jelenleg, közülük kerülnek ki a vébére utazók.

Kihirdették a romániai jégkorong-válogatott világbajnoki keretét

Összeállt a Markus Juurikkala vezette romániai felnőtt férfi jégkorong-válogatott kerete: a szakvezető kijelölte azt a játékoskeretet, amely a divízió I/B jelű (harmadik értékcsoportú) világbajnokságon képviseli az országot.

Győzelemmel zárt, második lett a magyar női hokiválogatott a budapesti vébén

A magyar női jégkorong-válogatott 4–1-re legyőzte Norvégiát a budapesti, káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban rendezett divízió I/A világbajnokság zárómérkőzésén, és ezzel a második helyen fejezte be a tornát.

Keserédes győzelem, egy gól hiányzott a dobogóhoz

Véget ért a kézdivásárhelyi U18-as divízió II/A-s jégkorong-világbajnokság, a torna utolsó meccsén, szombaton este a házigazda Románia és Horvátország lépett jégre a Deme László Műjégpályán, a tét a bronzérem volt.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!