Rémálomszerűen indult a megmérettetés a gyergyói gárdának, ezt pedig később nem tudta kijavítani, vereséget szenvedett Deberecenben.
„Az első harminc perc az szörnyű volt. Utána megtaláltuk az energiáinkat. Megint túl sok kiállítást kaptunk, ez az utóbbi pár mérkőzésünkre sajnos jellemző volt. Ennyi kiállítással nehéz mérkőzést nyerni. Kétszer kerültünk négygólos hátrányba. Gratulálok a DEAC-nak, megérdemelten győztek! Tanulnunk kell ebből, hogy mindig a megfelelő hőfokon kezdjük a mérkőzést. Annak örülök, hogy ezek után visszatudtunk jönni a mérkőzésbe és harcoltunk a győzelemért” – nyilatkozta Markus Juurikkala, a GYHK vezetőedzője a meccs után.
Berta Ákos, a DEAC másodedzője nyilván pozitívabb hangvételben összegezte a látottakat: „ Én úgy érzem, hogy már az erdélyi túrán is látszott, hogyha elkapja a fonalat a társaság és nagy kedvvel játszanak és azt csináljak, amit kér tőlük a vezetőedző, akkor képesek nagyon-nagyon jól szerepelni. Néha a helyzetkihasználásunk nem elegendő, hogy egy ilyen kaliberű csapatot le tudjunk győzni, mint a Gyergyó, viszont az utóbbi két alkalommal sikerült. Nem mondom, hogy nagy fegyvertény, mert hosszú a szezon és még mindig ők vezetik a tabellát. Úgy fogalmaznék, hogy nem mi voltunk az esélyesek, de hazai pályán úgy érzem megérdemelt volt a győzelem” – mondta el elégedetten Berta Ákos.
A Gyergyói Hoki Klub legközelebb az Újpesti TE otthonában lép pályára vasárnap délután.
A forduló góljával és fegyelmezett játékkal aratott 2–1-es győzelmet az FK Csíkszereda az FC Hermannstadt ellen a Szuperliga 28. fordulójában. Ilyés Róbert együttese idei harmadik hazai bajnokiját is megnyerte, és pontszámban beérte a Petrolult.
Hazai pályán is legyőzte a Hermannstadtot az FK Csíkszereda, amely 2–1-es sikerével megőrizte idei hibátlan hazai mérlegét. A mérkőzés után a vezetőedzők és a főszereplők értékeltek.
Nem állt meg rendőrök jelzésére, előbb autóval, majd gyalogosan próbált menekülni egy fiatal Csíkszeredában vasárnapra virradóra. Mint kiderült, ittasan, felfüggesztett jogosítvánnyal vezetett egy lejárt forgalmi engedélyű autót.
A szakadó eső ellenére nagyjából kétszázan gyűltek össze hétfő reggel 10 órakor, a bírósági végrehajtó által küldött kilakoltatási felszólításban szereplő végső időpontban a nagyváradi premontrei templom előtt.
Egy orvos, aki nemcsak emberekkel, hanem képekkel is foglalkozik: Antal Álmos sepsiszentgyörgyi nőgyógyász lakásában minden festményhez egy történet, egy kávé melletti beszélgetés, egy barátság emléke tartozik.
A havasalföldi uralkodó erdélyi hódítását sok minden vezérelte, csak az egységes román állam gondolata nem. Egyre izgalmasabb az MCC kolozsvári központjának történész-kerekasztal sorozata.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!