A szlovák extraliga – amelyben 2018 őszétől a MAC Budapest, valamint a miskolci DVTK Jegesmedvék is szerepel – a középszakasznál tartott, amikor a bajnokságot a koronavírus-járvány miatt előbb felfüggesztették, majd befejezettnek nyilvánították.
Első körben a klubvezetők úgy határoztak, nem hirdetnek bajnokot, de egy újabb ülést követően a felsőház tabelláját vezető Besztercebánya csapatát nevezték ki végső győztesnek, így a „kosok” indulhattak volna a Jégkorong Bajnokok Ligájában.
Pár héttel az előbbi határozat után a Szlovák Jégkorong Szövetség felülírta a liga döntését és visszavonta a besztercebányai csapat bajnoki címét.
A Tipsport Liga honlapján szereplő közlemény szerint az egyesületek elhamarkodott döntést hoztak, ezt a szövetség március 31-én érvénytelennek nyilvánította. A HC 05 Banská Bystricánál így hiába ünnepelték meg a bajnokság megnyerését.
Kisorsolták a labdarúgó Román Kupa 2026–2027-es idényének csoportjait. A két székelyföldi együttes idén elkerülte egymást. Mutatjuk, milyen ellenfeleket kaptak.
A Hargita Megyei Labdarúgó Egyesület kisorsolta az 5. és 6. Liga 2026–2027-es idényének menetrendjét. Az előzetesen közöltekhez képest egy változás történt a Csík körzeti összetételében.
Két autó ütközött össze szombaton hajnalban Homoródfürdő és Máréfalva között, hat személyt kellett kórházba szállítani – tudtuk meg a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányságtól.
Kelemen Hunor arra számít, hogy ha az államfő szeptemberben megnevez egy miniszterelnök-jelöltet, az újabb kormányalakítási kísérlet már megszerezheti a parlament támogatását.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Újra működik az online kataszteri szolgáltatás, négy nap alatt több mint 165 ezer kérelem zúdult az e-Terrára. Bicskával és két liter benzinnel a ruhája alatt próbált bejutni a medgidiai bíróságra egy tini.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!