Bajnoki meccsen már nem tudtak nyerni az Ágyúsok Galacon

Dobos László 2024. október 26., 20:59

Nem tudta megismételni péntek esti teljesítményét a Háromszéki Ágyúsok hokicsapata szombaton Galacon. A pénteki Román Kupa meccsen négy góllal nyertek a háromszékiek, a szombati bajnokin azonban a házigazdák otthon tartották a pontokat.

Pénteken a Háromszéki Ágyúsok, szombaton a Galaci CSM játékosai örülhettek a győzelemnek Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

A vendég háromszékiek ütötték szombaton este Galacon az első gólt Gecse Olivér révén (0–1), és az Ágyúsok egészen a mérkőzés közepéig vezettek, amikor Bănceanu Levente a második harmad közepén egyenlített (1–1). A harmadik harmadban maga javára fordította a mérkőzést a hazai alakulat, a győztes gólt a 24 éves litván idegenlégiósuk, Egidijus Binkulis szerezte.

Román bajnokság, alapszakasz:
Galaci CSM–Háromszáki Ágyúsok 2–1 (0–1, 1–0, 1–0).
Gólszerzők: Bănceanu Levente (32.) és Egidijus Binkulis (48.), illetve Gecse Olivér (4.).
Kapura lövészek: 29–26.
Büntetőpercek: 6–6.
Játékvezetők: Rácz Szilárd és Andrieș Gheorghieș, illetve Cristian Lungeanu és Borsos Barna.

Galaci CSM: Onodi Ottó, Bogdan Enache (kapusok) – Timur Raszulov, Hildebrand Szabolcs, Vitalij Kiricsenko, Benedek Roland, Silló Huba (első sor); Cătălin Berdilă, Luka Zorko, Lukas Zukauskas, Egidijus Binkulis, Bănceanu Levente (második sor); Ráduly Norbert, Boldizsár Cristian, Remus Gheorghe, Szőcs Attila, Danalizi Vilmos Gergő (harmadik sor); Gabriel Buleandra, Andrei Gabriel Brandabur, Patrik Machala, Cezar Gheorghe, (negyedik sor). Stáb: Július Pénzeš (vezetőedző), Cornel Chirita (másodedző).

Háromszéki Ágyúsok: Béres Szilárd, László Arnold (kapusok) – Szabó Zsolt Ákos, Nagy Tamás, Márton Koppány, Molnár Zsombor, Részegh Zsolt (első sor); Antal Előd, Ferencz Szilárd, Gecse Olivér, Róth Zoltán, Antal László (második sor); Kernászt Máté, István Sándor, László Hunor, Szőcs Zalán, Görbe Tivadar (harmadik sor); Barkó Gergely, Király Ádám. Vezetőedző: Kertész Zoltán.

A további program

Október 29. (kedd): 18.30 órától Bukaresti Steaua–Brassói Corona és Sportklub–Sportul Studențesc.
Október 30. (szerda): 17 órától Gyergyói HK–Bukaresti Sportul Studențesc.
November 2. (szombat): 18.30 órától Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua.