Alapos erősítés zajlik a Gyergyói Hoki Klubnál. A piros-fehérek hivatalos Facebook-oldalán szinte naponta jelennek meg újabb és újabb bejelentések szerződés hosszabbításokról, illetve a játékoskeret és a stáb új tagjairól.
„Arra törekszünk, hogy a jeges edzések kezdetére készen álljon a keret, együtt készülhessünk az új szezonra.
– fogalmazott Bereczky Szilárd menedzser.
A játékos bejelentések sorában a hazai, sok éve piros-fehérben játszókról is ugyanolyan közleményék születnek, mint az új erősítésekről, de persze az utóbbiak kilétére kíváncsiak inkább a szurkolók. Nem mindennapi meglepetések érhették őket.
A szakmai stábba két új, elismert szakember érkezett. Az UTE korábbi vezetőedzője Szilassy Zoltán másodedző és videoelemző lesz Gyergyószentmiklóson, a MAC csapatával és a Miskolccal is Erste Liga címet nyerő finn Jukka Kontsas kapusedző pedig Jordon Cooke, Ruczuj Gellért és Szakács Szabolcs képzéséért, illetve a kapus utánpótlás fejlesztéséért dolgozik majd. A vezetőedző Malcolm Cameronnal pedig hosszabbítottak.
A játékoskeretben elsősorban a román állampolgársággal rendelkező hazai mag erősödött komoly mértékben. A gyergyói nevelésű Szabó Krisztiánt Székesfehérvárról, az osztrák ligából csábították haza, két fiatal, Fejes Nándor és Szigeti Ákos pedig a MAC színeiben szerzett szlovákiai extraliga tapasztalatot, Bíró Gergő és Silló Arnold pedig jelentős Erste ligás rutinnal érkezik Gyergyószentmiklósra.
A légiósok leigazolásánál is a „prémium” kategóriából választottak: Eric Neiley és Mark Matheson is nagy fogásnak ígérkezik.
Jelenleg Jordon Cooke, Mitch Jones és Igor Bobcek azok a légiósok, akikről tudni lehet, hogy újabb szezont töltenek a GYHK-nál, tehát öt külföldi jégkorongozója van a csapatnak. Sejthető, hogy érkeznek még új játékosok. Ezt Bereczky Szilárd sem titkolja.
Jönnek még légiósok, akikről tudható, hogy az augusztusi jeges edzések kezdetére itt lesznek.
A Gyergyói Hoki Klubnál zajlik az erőnléti felkészülés. Július végén szabadságot kapnak a játékosok, a nyaralás után pedig jégen folytatódik a munka. Érden lesz az edzőtáboruk, és felkészülési meccsek is esedékesek. A Gyilkos-tó Kupát is szeretnék megszervezni, de csak akkor, ha ezt nézők előtt rendezhetik – tudtuk meg.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Váratlan fordulat következett be Anderson Ceará átigazolása ügyében, az utolsó pillanatban meghiúsult ez, így az FK Csíkszereda brazilja mégsem szerződik az FCSB-hez. Szondy Zoltán klubelnök a Székely Sportnak nyilatkozott a kialakult helyzetről.
Péntek délben a napenergia fedezte Románia villamosenergia-fogyasztásának mintegy 70 százalékát, ez azonban nem jelentett olcsóbb áramot a fogyasztóknak – állapította meg elemzésében Dumitru Chisăliță, az Intelligens Energia Egyesület (AEI) elnöke.
Történelmi, közel 20 százalékos hozammal zárták a tavalyi évet a romániai önkéntes nyugdíjalapok, miközben már egymillióan választják ezt a biztonságot. Ám a látványos sikerek ellenére sok a tévhit. Összefoglaljuk a legfontosabb tudnivalókat.
Viszonylag kezdő sofőrként akárhányszor rágördülök az úttestre, egy borsónyi félelmet még mindig érzek. S nem attól tartok, hogy jaj, nehogy elcsípjen a rendőr, amint átlépem a sebességkorlátot.
Több mint félmilliárd lej eltitkolt vagyonra derített fényt az ANAF legújabb ellenőrzése. Népszavazással váltottak le egy Maros megyei polgármestert.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!