Alapos erősítés zajlik a Gyergyói Hoki Klubnál. A piros-fehérek hivatalos Facebook-oldalán szinte naponta jelennek meg újabb és újabb bejelentések szerződés hosszabbításokról, illetve a játékoskeret és a stáb új tagjairól.
„Arra törekszünk, hogy a jeges edzések kezdetére készen álljon a keret, együtt készülhessünk az új szezonra.
– fogalmazott Bereczky Szilárd menedzser.
A játékos bejelentések sorában a hazai, sok éve piros-fehérben játszókról is ugyanolyan közleményék születnek, mint az új erősítésekről, de persze az utóbbiak kilétére kíváncsiak inkább a szurkolók. Nem mindennapi meglepetések érhették őket.
A szakmai stábba két új, elismert szakember érkezett. Az UTE korábbi vezetőedzője Szilassy Zoltán másodedző és videoelemző lesz Gyergyószentmiklóson, a MAC csapatával és a Miskolccal is Erste Liga címet nyerő finn Jukka Kontsas kapusedző pedig Jordon Cooke, Ruczuj Gellért és Szakács Szabolcs képzéséért, illetve a kapus utánpótlás fejlesztéséért dolgozik majd. A vezetőedző Malcolm Cameronnal pedig hosszabbítottak.
A játékoskeretben elsősorban a román állampolgársággal rendelkező hazai mag erősödött komoly mértékben. A gyergyói nevelésű Szabó Krisztiánt Székesfehérvárról, az osztrák ligából csábították haza, két fiatal, Fejes Nándor és Szigeti Ákos pedig a MAC színeiben szerzett szlovákiai extraliga tapasztalatot, Bíró Gergő és Silló Arnold pedig jelentős Erste ligás rutinnal érkezik Gyergyószentmiklósra.
A légiósok leigazolásánál is a „prémium” kategóriából választottak: Eric Neiley és Mark Matheson is nagy fogásnak ígérkezik.
Jelenleg Jordon Cooke, Mitch Jones és Igor Bobcek azok a légiósok, akikről tudni lehet, hogy újabb szezont töltenek a GYHK-nál, tehát öt külföldi jégkorongozója van a csapatnak. Sejthető, hogy érkeznek még új játékosok. Ezt Bereczky Szilárd sem titkolja.
Jönnek még légiósok, akikről tudható, hogy az augusztusi jeges edzések kezdetére itt lesznek.
A Gyergyói Hoki Klubnál zajlik az erőnléti felkészülés. Július végén szabadságot kapnak a játékosok, a nyaralás után pedig jégen folytatódik a munka. Érden lesz az edzőtáboruk, és felkészülési meccsek is esedékesek. A Gyilkos-tó Kupát is szeretnék megszervezni, de csak akkor, ha ezt nézők előtt rendezhetik – tudtuk meg.
A Sepsi OSK sportigazgatója, Hadnagy Attila rövid betekintést nyújtott az év utolsó mérkőzésére készülő Sepsi OSK kulisszái mögé, szó esett a téli átigazolási időszakban várható erősítésekről, illetve Niczuly Rolandról is.
Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője megszerezte az UEFA Pro Licencet, amely a kontinens legmagasabb edzői képesítésének számít. Az 51 éves szakember közösségi oldalán jelentette be, hogy sikeresen lezárta a többéves képzési folyamatot.
Több százan tüntetnek szerda este a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) bukaresti székhelye előtt a Recorder oknyomozó portál dokumentumfilmje nyomán.
Felfüggesztették a Szászsebest Tordával összekötő A10-es autópálya szakaszának végleges átvételét a munkálatok garanciális ideje alatt feltárt „hibák” miatt.
Elsősorban a román főváros lakosainak szánt, erőteljesen ironikus hangvételű szösszenetben érzékeltette a Bukarest és Budapest közötti különbségeket pár nappal ezelőtt egy félig román, félig magyar aradi értelmiségi.
A Paltinu víztározónál történtek ugyanoda vezethetők vissza, mint a parajdi katasztrófa. Pedig már máshogy kéne lennie mindennek.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!