Az ötödiken az volt, amit a GYHK akart, közelebb került a Fradihoz

Gergely Imre 2023. március 27., 21:30

Megvan a Gyergyói Hoki Klub első hazai pályán elért jégkorong Erste Liga döntős győzelme. Bodóék hétfőn este közelebb kerültek a céljukhoz.

Csak ment előre a Gyergyói HK Fotó: Szász Adorján/GYHK

Ezen a találkozón nem lehet más, mint győzelem – ezzel a mentalitással korcsolyáztak ki a jégre a piros-fehérek az Erste Liga döntő ötödik mérkőzésén hazai pályán.

Ugyanis, 3–1 volt az összetettbeli állás a Ferencváros ellen. Egy újabb Fradi-diadal a párharc végét jelentette volna a gyergyói jégcsarnokban.

A kapura lövések száma közel azonos volt ugyan, de egyértelműen a GYHK dominált. A gólra azonban várni kellett. Egészen az első játékrész végéig. Ekkor emberhátrányba került a Szilassy legénység, amit Rinne védéseinek köszönhetően kivédekeztek, rögtön utána Bodó nagy lövéssel szerezte meg a vezetést a gyergyóiaknak (1–0).

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A második harmad az első másolata volt. Helyzetek itt és ott is, de a kapusok hibátlanul működtek. Aztán a dudaszó előtt Sylvestre betette a másodikat (2–0).

A harmadik játékrészben végre Marttinen is megszerezte az első gyergyói gólját, amivel lényegében el is dőlt a meccs. Kulmala ugyan még szépített, de Vincze Péter is eredményes volt ezután.

Azaz megmaradt a háromgólos különbség. A végén más választása nem révén lehozta a kapust a Fradi, de ez sem segített a zöld-fehéreknek, Orbán találata véglegesen befejezte a találkozót.

3–2 lett az állás, a döntő szerdán Budapesten folytatódik.

A GYHK célja az, hogy az Erste Liga pénteken Gyergyószentmiklóson záruljon le...

Jégkorong Erste Liga döntő, 5. mérkőzés:

Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 5–1 (1–0, 1–0, 3–1).
Gólszerzők: Chris Bodó (20. perc), Sébastien Sylvestre 40.), Jiry Marttinen (43.) Vincze Péter (44.), Brance Orbán (57.) illetve Rasmus Kulmala (43.).
Kapura lövések: 42–43.
Kiállítás percek: 22–10.