Az ötödik meccsen dől el a Fox Hockey elődöntője

Gergely Imre 2022. március 05., 16:21

Kétmeccses előnyből várhatta a folytatást a gyergyószentmiklósi Fox Hockey az U25A magyar női jégkorongbajnokság elődöntőjében. A következő kettő azonban nem úgy alakult, ahogyan szerették volna, az FTC-Telekom egyenlített. A továbbjutásról az ötödik összecsapás dönt.

Kiélezett a párharc Fotó: Leopold Tamás

A Fox Hockey és a Ferencváros csapata az első két meccsen is nagyon szoros küzdelmet vívott egymással, akkor 1–0-ra, majd hosszabbításban 2–1-re nyertek a gyergyói „rókalányok”. A folytatás is hasonlóan alakult.

Pénteken este Fehér Nikolett góljával még vezettek Láng Zoltán edző tanítványai, de a Fradi a harmadik harmadban egyenlíteni tudott, és a hosszabbítás első percében a győztes gólt is ők lőtték be.

Szombaton délben játszották a negyedik összecsapást, ahol az FTC-Telekom szerezte meg a vezetést az első harmadban. A gyergyói lányok minden próbálkozása kimaradt ezután, nem jött össze az egyenlítés, és a zöld-fehérek a 46. percben megduplázták az előnyüket.

Sajnos a meccs zárása nem volt szép, Ana Voicu egy nagyon durva fejre támadással leterítette az egyik hazai játékost, és a hátralévő 28 másodpercet már le sem játszották.

Voicura most eltiltás vár, így aligha lehet ott a három győzelemig tartó elődöntő utolsó mérkőzésén, és a gyergyóiak továbbjutása elején nagyon valószínű, hogy a döntőben sem számíthatnak az egyik meghatározó játékosukra.

Magyar U25A női jégkorongbajnokság, rájátszás, elődöntő

3. mérkőzés: FTC-Telekom–Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 2–1 (0–1, 0–0, 1–0, 1–0).
Gólszerzők: Maricsek Sára (47., és 61. perc), illetve Fehér Nikolett (14.).
Kapura lövések: 37–39.
Kiállításpercek: 6–4.

4. mérkőzés: FTC-Telekom–Gyergyószentmiklósi Fox Hockey 2–0 (1–0, 0–0, 1–0).
Gólszerzők: Hidasi Szabina (14.), Balázs Noémi (47.).
Kapura lövések: 30–30.
Kiállításpercek: 6–73 (ebből Ana Voicunak 25, Laczkó-Szabó Zsuzsannának és Nadina Niciu-nak 20-20 perc).