Amint a gyergyoihoki.ro-n olvasható közleményből kiderül, a GYHK a 86. tagja az Alliance of European Hockey Clubs (EHC) szervezetnek.
A szervezetet az 2016-ban alapította 13 ország 72 jégkorong-egyesülete azzal az a céllal, hogy az klubok érdekeit képviselje a nemzetközi sportági szövetséggel, az IIHF-el szemben. Az EHC révén a klubok szeretnének minél nagyobb befolyást elérni olyan kérdésekben, mint a nemzetközi versenynaptár összeállítása, játékszabályok, vagy a játékosok biztonsága” – áll a gyergyóiak közleményében
A dokumentum szerint
komoly megtiszteltetés, és egyben jelentős sportdiplomáciai eredmény is a GYHK számára a szervezetbe való felvételük.
Úgy gondolják, különleges lehetőség arra is, hogy a tagság által nyújtott előnyöket kihasználva, sportszakmai téren lépéseket téve közelebb kerüljenek Európa jégkorong elitjéhez.
Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.
Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!