Az elsőben ötöt kapott, pont az alapszakaszra Sportklub-vereséggel

Dobos László 2021. február 18., 21:27 utolsó módosítás: 2021. február 18., 21:30

Négygólos hazai vereséggel zárta a Sportklub a jégkorong Erste Liga-alapszakaszát, a csíkiak csütörtökön este 5–1-es vereséget szenvedtek hazai pályán a Ferencvárostól. A hátramaradt mérkőzések eredményétől függően a kék-fehérek a második vagy a harmadik helyről választanak majd ellenfelet a negyeddöntőre.

Újra sok gólt hozott a Sportklub–Ferencváros rangadó Fotó: Veres Nándor

Már az első játékrészben eldöntötte a mérkőzést a vendég Ferencváros, amely kiváló helyzetkihasználásának köszönhetően a 14. percben 5–0-ra vezetett a Vákár Lajos Műjégpályán. A hivatalos statisztika szerint a Fradi az első húsz percben 11 alkalommal lőtt kapura és ebből öt gólt szerzett.

A mérkőzés első nagy gólhelyzetét a Sportklub hagyta ki a 3. percben, amikor a házgazdák lövése a kapuvasról csapódott vissza, a következő támadásnál azonban sakk-matt helyzetben Somogyi közelről legyőzte Szamankov kapust (0–1).

Még egy perc sem telt el a vendégek első góljától, amikor a következő támadásnál, Tóth Gergely éles szögből leadott lövése újra a csíki kapuban kötött ki, a hazaiak hálóőre takarva volt (0–2). A 8. percben kettős emberelőnybe került a Fradi, ezt Nagy Gergő váltotta gólra (0–3). A vendégeknek minden kijött az első játékrészben, a 11. és 14. percekben újra Szamankov kapujába ütötték a korongot, mindkét alkalommal közelről, nagy kapu előtti kavarodásban (0–5).

Fotó: Veres Nándor

Az első szünet után kapust cserélt a székelyföldi gárda, Makszim Szamankov helyét László Arnold vette át. A második játékrész is jó iramú, pörgős hokit hozott, de egyik csapat sem tudott gólt szerezni. A harmad végén László Arnold lesérült, több percig ápolták, így a harmadik játékrészben újra Szamankov állt a Sportklub ketrece elé, aki azonban nem kapott újabb gólt, a Sportklubnak pedig két perccel a vége előtt, Blackwater révén sikerült a szépítés (1–5).

Ez volt a negyedik alapszakaszbeli mérkőzés a Ferencváros és a Sportklub között. A magyarországi meccseken a Fradi 7–6-ra (szétlövés után) és 7–3-ra nyert, az első székelyföldi találkozón a Sportklub 6–4-re győzött, az utolsót összecsapást pedig újra a Fradi nyerte (5–1).

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 1–5 (0–5, 0–0, 1–0).

Gólszerzők: Judd Blackwater (58. perc), illetve Somogyi Balázs (5.), Tóth Gergely (5.), Nagy Gergő (9.), Hajós Roland (11.) és Kóger Dániel (14.).
Kapura lövések: 23–33.
Büntetőpercek: 14–6.
Játékvezetők: Gergely Lehel és Csomortáni Zsolt, illetve André Attila és Bandi Csaba.

Az alapszakaszt befejező Sportklub előnye kettő pontra csökkent a harmadik Fradival szemben. Ha a zöld-fehérek utolsó két mérkőzésükön – Gyergyószentmiklóson és Brassóban – legalább két pontot pontot szereznek, akkor másodikként zárnak, a csíkiak pedig harmadikak lesznek. A tabella élén álló Brassói Corona megelőzésére csak matematikai esélye van a Ferencvárosnak.

10. Dunaújvárosi Acélbikák 36 2 6 1 27 88–180 19

Az Erste Liga alapszakasza február 26-án zárul, a rájátszásba az alapszakasz első nyolc helyezettje jut.