Az első meccse, az első pontja a Csíkszeredai Sportklubnak a magyar női hokibajnokságban

Dobos László 2024. október 13., 10:24

Lejátszotta története első mérkőzését a magyar jégkorong-bajnokságban Csíkszeredai Sportklub lánycsapata. A csíki hölgyek a Veszprémben bejegyzett, mérkőzéseit Székesfehérváron játszó Rampage együttesét fogadták a Vákár Lajos Műjégpályán.

A hosszabbításra mentette a meccset Csíkszeredai Sportklub Fotó: Borbély Fanni

Az U25-os magyar női jégkorong-bajnokság A jelű csoportjában a Csíkszeredai Sportklub, a Rampage Womens Hockey és a Gyergyószentmiklósi Fox Hockey, valamint három budapesti együttes, az FTC-Telecom, a HKB és a MAC vesz részt.

A szombati délutáni találkozón a vendégek 2–0-ra és a 3–1-re is vezettek, a csíki lányok azonban hosszabbításra mentették a meccset, a ráadásban pedig a vendégek beütötték a győzelmet jelentő aranygólt.

A győztes két pontot kap, a vesztes pedig egyet.

Magyar női U25-ös jégkorong-bajnokság, A csoport, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Rampage Womens Hockey 3–4 – hosszabbítás után (0–2, 2–1, 1–0, 0–1).
Gólszerzők: Vitos Anna (23. és 55.), Alina Oprea (34.), illetve Korpa Noémi Csilla (3. és 31.), Máhl Fruzsina (11.), Kiss Milla Éva (61.).
Kapura lövések: 21–44. Büntetőpercek: 10–14. Játékvezetők: Magyar Áron és Györffy Szilárd.

Csíkszeredai Sportklub: Kurkó Anett Andrea, Ioana Bianca Bostan (kapusok) – Urus Zsanett, Caryellen Pandrea-Bedrosian, Vitos, Anna, Alina Oprea, Popescu Magdolna (első sor); Márton, Rebeka, Vasile Anna, Rácz Izabella, Ravasz Márta, Kozma Rebeka (második sor); Onodi Szabina, Silló Bíborka, Antal Nóra, Szopos Rebeka, Antal Boglárka (harmadik sor); Hölczer Bernadett, Dávid Dóra, Joó Abigél, Laczkó Szabó Zsuzsanna, Darvas Dóra (negyedik sor). Vezetőedző: Varga András.

Vasárnap délelőtt 10.15 órától Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Rampage Womens Hockey összecsapással folytatódik a magyar női U 25-ös jégkorongbajnokság. Helyszín a Gyergyószentmiklósi Műjégpálya.