Az első harmadban 0–0, aztán hozta a kötelezőt a GYHK

Gergely Imre 2021. október 07., 21:21 utolsó módosítás: 2021. október 07., 21:23

A Bukaresti Steauával játszott romániai bajnoki mérkőzést csütörtök este a Gyergyói Hoki Klub. A piros-fehérek különösebb megerőltetés nélkül győztek, és szerezték meg a pontokat.

Könnyed meccsen lett meg a diadal Fotó: Gergely Imre

Ahogy a GYHK a közösségi oldalán olvasható beharangozóban is írta, mostanában kötelezőnek számít a három pont megszerzése a szebb napokat is megért Steaua ellen. Nem lőjjük le a poént, nem született meglepetés.

Az első harmadban még döcögött a székelyföldiek játéka, ahol ezúttal az Erste Liga meccseken megszokott első két támadó sorból egyedül Sárpátki játszott, és a légiósok közül csak Saari kapott szerepet.

Lehetőséget kaptak ezúttal azok a játékosok, akik eddig nem nagyon jutottak szóhoz.

A gól nélkül zárult első 20 perc után a második legelején Szigeti vette be a vendégek kapuját egy remek támadás végén, majd Silló is betalált Sándor-Székely passzából. A harmad végén pedig Kozma lövése is utat talált a kapuba.

Fotó: Gergely Imre

A záró játékrészben Szigeti másodszor is eredményes volt, és aztán Lázár is meglőtte első idei gólját Péter kipattanója után.

5–0 után megszületett a Steaua becsületgólja is Martinov lövéséből.

5–1 maradt a végeredmény, és ebben nagy érdeme van Adorján Örs kapusnak, aki sok nagy helyzetben mentette meg csapatát a góltól, igaz a hazai oldalon Ruczuj is kitett magáért, több veszélyes egyéni akciót tudott hatástalanítani.

A két csapat pénteken 18 óra 30 perctől újra összecsap.

Romániai jégkorongbajnokság:

Gyergyói Hoki Klub–Bukaresti Steaua 5–1 (0–0, 3–0, 2–1).
Gólszerzők: Szigeti Ákos (21. és 48. perc), Silló Arnold (27.), Kozma Zsolt (39.), Lázár Kain (54.), illetve Danil Martinov (57.).
Kapura lövések: 43–35.
Kiállításpercek: 6–4.