Hirdetés

Az első erősítések a GYHK-nál

Jövőre többet várnak maguktól a gyergyóiak
Fotó: Gergely Imre

2019. május 09., 18:38

A Gyergyói Hoki Klub a 2019–2020-as szezonban a hazai bajnokság mellett az Erste Ligában is szerepel, a csapat vezetősége pedig magasabb célokat tűzött ki: nem elégednének meg csupán a rájátszásba jutással. A magasabb célokhoz azonban erősebb csapat kell, az első lépések eredményeit ismertették a GYHK vezetői.

2019. május 09., 18:38

Román állampolgárságot szerzett játékosként érkezik Gyergyóba két 30 éves játékos – jelentették be a klub vezetői szezonnyitó sajtótájékoztatójukon csütörtök délután.

Az orosz hátvéd, Timur Raszulov és az amerikai csatár, Phil Bushbacher egyaránt ismerős lehet a szurkolók számára,

több évig szerepeltek Galacon, de több Erste-ligás együttesben is megfordultak.

Hirdetés

Az előző idényben a francia második ligás Caen csapatát erősítették. Itt Raszulov 25 meccsen hátvéd létére 18 pontot termelt, míg Bushbacher 26 mérkőzésen 29-szer volt pontszerző. Mivel román állampolgárok, hazaiaknak számítanak, azaz nem foglalnak el légióshelyet a keretben. 

Csíki Zoltán a harmadik új GYHK-igazolás. A 25 éves hátvéd a Hokiklub Budapest együttesétől tér haza Székelyföldre, korábban két évig Brassóban játszott.

A klubvezetők bejelentették, hogy két légiós, Pavel Vorobjev és Igor Bobcek aláírta új szerződését, így ők a 2019–20-as idényben is a GYHK játékosai lesznek. Közölték, ők ketten voltak azok, akikkel szerződést akartak hosszabbítani.

A sajtótájékoztatón jelen volt Mikael Tisell, a GYHK korábbi edzője is. Elmondta, nagyon jól érezte magát Gyergyószentmiklóson, szeretett a csapattal dolgozni, és továbbra is folytatta volna itt a munkát, de családi okok miatt kénytelen volt a hazatérés mellett dönteni.

Azonban nem szakad el teljesen a csapattól, a felkészülési időszak előtti felméréseket még ő irányítja, hogy utódja már egy tiszta képet kapva folytathassa a munkát. A későbbiekben Tisell tanácsadóként vesz részt a klub életében.

A sajtótájékoztatón elhangzott, előrehaladott tárgyalásokat folytatnak egy tapasztalt szakemberrel, és napokon belül bejelenthetik, hogy ki lesz a GYHK új edzője. Olyan edzőről van szó, aki az elképzelés szerint Mikael Tisell munkáját a lehető legmagasabb szinten tudja folytatni, és aki ki tudja hozni a maximumot a játékosokból.

További erősítések is kilátásban vannak, ezekről pedig az új edző elképzelései szerint fognak dönteni.

szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

A csíkszeredaiak örülhettek a feszültségekkel teli székely hokiderbi végén

Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.

Két sportoló és három edző képviselheti Székelyföldet a februári téli olimpián

Bő öt hét múlva kezdődik Olaszországban a 2026-os téli olimpia, amelyen jelen állás szerint a romániai küldöttség tagjaként Székelyföldről két sportoló és három edző vehet részt. A végleges keret összetétele január 19-én alakul ki.

Székelyhon

Három autó ütközött Csíkszentmiklós és Csíkszereda között

Közúti baleset történt az év utolsó napjának délelőttjén a 12A jelzésű országúton, Csíkszentmiklós és Csíkszereda között. A rendőrség közleménye szerint három autó összeütközött, egy személy megsérült.

`
Krónika

Orban szerint Orbán napjai meg vannak számlálva

Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.

Krónika

Véres szilveszter: több tucatnyian meghaltak a síparadicsomban történt robbanásban

Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.

Főtér

„F-i m-ai bun!” – kifogott a nyelvtan a franciasalátát készítő brăilai háziasszonyon – hírek karácsony másnapján

Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.

Ez is érdekelheti

Zárt kapuk mögött játszanak a sereghajtóval a csíkszeredai hokisok

A dunaújvárosi jégcsarnokban zajló javítási munkálatok miatt Érden rendezik a pénteki, január 2-ai Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub mérkőzést a jélgkorong Erste Ligában.

A GYHK frusztrálttá vált, a Sportklub hősiesen védekezett

Csíkszeredába kerültek az év utolsó székely hokirangadójának pontjai. Markus Juurikkala meglátása szerint a sok kihagyott helyzet és a záró harmad kiállítássorozata volt a GYHK vereségének fő oka. Péter Róbert csapatának hősies védekezését emelte ki.

Gólokban nem volt hiány: a vendégek vitték a prímet az Erste Ligában

Négy mérkőzést rendeztek kedden este a jégkorong Erste Ligában, és mindegyik összecsapás vendégsikerrel zárult. A góltermésre sem lehetett panasz: mindenhol látványos, nyílt hokit láthatott a közönség.

A csíkszeredaiak örülhettek a feszültségekkel teli székely hokiderbi végén

Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.

Új lebonyolítást tesztelnek a hokivébék alacsonyabb divízióiban

Új rendszerben kívánja megrendezni a nem elit-világbajnoki, hatcsapatos divíziós tornákat a Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF).

A csíkszeredai klubok nem adnak játékost az U20-as hokiválogatottnak a vébére

Kijelölték a romániai U20-as jégkorong-válogatott világbajnoki keretét, amely a januárban Bukarestben rendezendő Divízió 2/A jelű vébén szerepel. A tornán sem a Csíkszeredai Sportklub, sem a Csíkszeredai ISK nem lesz képviselve.

Lemarad a székely hokirangadóról a Sportklub törzsszurkolóinak egy része

Furcsa helyzet állt elő a két székelyföldi jégkorongcsapat kedd esti párharcát megelőzően: a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói jóval kevesebb belépőhöz jutottak, sokan lemaradnak a Gyergyói Hoki Klub elleni rangadóról.

Győztest avattak, különdíjakat osztottak a csíkdánfalvi falutízesek hokicsatáján

Karácsony és szilveszter között, hétvégén zajlott a Felcsíki Műjégpályán a 21. alkalommal megtartott falutízesek hagyományos jégkorongcsatája, a Csíkdánfalva Kupa.

A speciális egységek jelentették a különbséget a Corona és a GYHK között

A végjátékban dőlt el a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub vasárnapi rangadója a jégkorong Erste Ligában. Az összecsapás után a két együttes vezetőedzője értékelte a látottakat.

Legyőzte a Gyergyói Hoki Klubot, a Brassói Corona vezeti az Erste Ligát

Vasárnap este az 56. percig fej-fej mellett haladtak a felek a Brassói Corona és a Gyergyói HK közötti hokirangadón. A végjátékban jobban kijött a lépés a házigazdáknak, helyet cserélt a két együttes a tabellán.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!