Az egyetlen találatot a Vasas lőtte Gyergyószentmiklóson

Gergely Imre 2021. január 31., 21:16 utolsó módosítás: 2021. január 31., 21:19

A székelyföldi csapat története során először fordult elő, hogy a Gyergyói Hoki Klub egy meccsén hatvan perc alatt egyetlen gól sem esett. A hosszabbításban viszont a vendég Opten Vasas betalált és elvitte a bónuszpontot.

A kapusok mérkőzése volt Fotó: Szász Adorján/GYHK

Az első negyven perc immár egymás után harmadszor volt döntetlen Gyergyószentmiklóson, annyi különbséggel, hogy ezúttal egy gól sem volt, sem a házigazda Gyergyói Hoki Klub, sem a vendég Opten Vasas nem tudott betalálni a vasárnap esti találkozón a jégkorong Erste Liga alapszakaszában.

Egyértelműen a hazaiak töltötték a több időt a támadóharmadban, helyzetekből, lövésekből bőven akadt Tóth kapujánál. Igaz, amikor a Ladányi-legénységhez került a kezdeményezés volt zavar Ruczuj ketrece előtt is.

Igazából a két kapus remek teljesítménye, illetve többször milliméterek döntöttek, hogy nem került a hálóba a korong.

Az első húsz percben két GYHK emberelőny maradt ki és egy a túloldalon is, amiből nagyobb helyzeteket a hátrányban játszó piros-fehérek tudtak kialakítani.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A második harmad lezajlott egyetlen kiállítás nélkül és 28–16 volt ekkor a lapura lövési arány. A harmadik harmadban egy páros kiállítás került a jegyzőkönyvbe Czakó és Sára ökölpárbaja után, gól azonban továbbra sem született, Ruczuj Gellért és Tóth Károly is hibátlan volt, amikor pedig túljutott a vendégek kapusán a lövés a kapuvas állta útját a korongnak.

Így jött el a hatvan perc vége, a rendes játékidő 0–0-al zárult, ami egyrészt jégkorongban általában véve is nagyon ritka, a GYHK történetében pedig először történt ilyen.

A hosszabbítás Koskiranta helyzetével indult, de ez sem hozott döntést, az Opten Vasas azonban élni tudott az első lehetőségével, Szalma volt a befejezőember így a vendégek két ponttal távozhattak Gyergyószentmiklósról, miután négyet Csíkszeredában is begyűjtöttek. Ez még nagyon sokat számíthat nekik a Titánokkal vívott külön párbajukban a rájátszásba jutásért.