A Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője szerint szörnyen kezdődött számukra a mérkőzés: „Vezethettünk volna 3–0-ra is, de ők is megléphettek volna 4–0-ra, mert az első tíz percben óriási helyzeteket alakítottak ki. Bizarr első harmad volt.
Valószínűleg a felfokozott érzelmek miatt, de ilyenkor néha nagy fordulatot tud venni a játék képe, mikor jó és mikor rossz irányba. Véleményem szerint egyáltalán nem alakult jól számunkra az első tíz perc, de nem adtuk fel! Ez egész évben jellemezte a csapatunkat, a srácok kitartanak mindvégig.
Nagyon jó csapatuk van, nagyon ránk jöttek. Igazán jó rájátszás mérkőzés volt! Imádtam a hangulatot, remek szurkolóink vannak, sok energiát adtak nekünk. Ez igazán élvezetes” – foglalta össze a döntő harmadik mérkőzését Kevin Constantine.
Társa, a Gyergyói Hoki Klubot a kispadról irányító Markus Juurikkala szerint megfizettek a kiállításaikért: „Jól használták ki az emberelőnyös lehetőségeiket az első játékrész során. Magukhoz ragadták a vezetést, és ilyenkor mindig futni kell az eredmény után.
Aztán megfizettük az árát a kiállításainknak. Nem volt egy rossz meccs, ismét egy szoros találkozót sikerült játszani. Ahogyan a playoffban mindig, most is pihennünk kell kicsit, tanulni a mai hibákból, átmenteni a jó dolgokat, és készen állni holnapra” – nyilatkozta.
Az FCSB elleni bravúrgyőzelem után a többi eredmény is a Csíkszeredának kedvezett: szombaton matematikailag is biztossá vált, hogy Ilyés Róbert csapata elkerüli a kiesést és az osztályozót, azaz a labdarúgó Szuperligában kezdi a 2026–2027-es kiírást is.
Kulcsfontosságú győzelmet aratott a Sepsi OSK az éllovas Corvinul ellen, és visszavette a második helyet. A lefújás után Batzula Hunor a Székely Sportnak beszélt a nyomásról, a gól pillanatáról és a feljutási esélyekről.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
A korábbi RMDSZ‑vezető a fűnyíró kését próbálta megélezni, amikor a gép rázuhant.
Tragikus hirtelenséggel meghalt Takács Csaba, az RMDSZ egykori ügyvezető elnöke. A gyászhírt Kelemen Hunor szövetségi elnök tette közzé közösségi oldalán.
… nem fogják elhinni, ki szónokolt a szenátusi pulpitus mögül… és Marcel Ciolacu előbújt egy kő alól és elmondta, amit egy igazi, felelős politikusnak el kell mondania.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!