Pénteken az első harmadban 2-0-s előnyre tettek szert az első saját közönségük előtt játszott idei meccsükön, majd ezt a középső harmadban még hárommal növelték, lényegében eldöntve a mérkőzést. Az utolsó harmadra igazából egy kérdés maradt, azaz, hogy be tud-e találni a Sapientia U23. Gól ugyan született, de azt nem a zöld-fehér fiatalok szerezték, hanem az Ágyúsok voltak még kétszer eredményesek, így 7-0-al húzták be a 3 pontot.
Szombaton is hasonló volt a forgatókönyv, annyi különbséggel, hogy ezúttal Pelle Torstensson csapata eggyel kevesebbet lőtt, de a vendégek most sem tudtak eredményesek lenni. László Arnold kapus tehát mindkét nap hibátlanul teljesített.
A Háromszéki Ágyúsok jövő pénteken és szombaton a Csíkszeredai Sportklub vendégeként szerepelnek, míg a Sapientia U23 legközelebb Gyergyószentmiklóson játszanak november 15-én és 16-án.
Bár a klub hivatalos megerősítése még várat magára, a Székely Sport információi szerint eldőlt: két neves magyar középpályással, Kleinheisler Lászlóval és Tajti Mátyással is megegyezett a Szuperligában szereplő FK Csíkszereda.
Sima gyergyói továbbjutásra utalt a papírforma, ehhez képest nem ez történt. Adorján Örs hőssé vált, bevédte a Steauát a jégkorong Román Kupa döntőjébe. A GYHK csak a harmadik helyért játszik vasárnap.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
Az Erdélyi Református Egyházkerület megfontolja, vagy elgondolkodik azon, hogy kilép a Református Egyházak Világközösségéből, vagy felfüggeszti tagságát – jelentette ki Kolumbán Vilmos, az egyházkerület püspöke szombaton az M1 aktuális csatornán.
Sajátos ellentétre derült fény a 166 fős lakosságú Krassó-Szörény megyei Temesfőn: miközben az alapvető szolgáltatások is hiányoznak, a polgármester luxus közlekedési eszközt használ.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!