Csütörtökön este a jégkorong Erste Liga rájátszásának negyeddöntőjének harmadik meccsén a Brassói Corona a Ferencváros otthonában vendégszerepelt. 1:1 volt az állás a két Cenk alatti városban rendezett felvonást követően.
Ez a meccs is nagy iramban, sok helyzettel indult, de gól még az első harmad nem hozott. A második már igen, itt pedig a bajnokcsapat háromszor is eredményes volt, végül ez döntőnek bizonyult.
Sima vendégsikerrel zárult a harmadik találkozó, így összesítésben 2:1-re vezet a címvédő.
Az Újpest és a Budapest Jégkorong Akadémia küzdelme újból a hosszabbításban dőlt el, Nagy Gergő a 84. percben talált be, ezzel már összesítésben 3:0-ra vezet a BJAHC.
FTC-Telekom–Brassói Corona 2–5 (0–0, 1–3, 1–2).
Gólszerzők: Tyni Paavo Anttoni (29.), Bán Károly Tibor (60.), illetve Valchar Radim (24.), Willets Jacob Matthew (32.), Levin David (38.), Van Wormer Jared Michael (43.), Williams Samuel Owen (47.).
Újpest–Budapest Jégkorong Akadémia HC 1–2, hosszabbítás után (0–0, 0–1,1–0, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Pelech Michael Andrew (55.), illetve Szabó Dániel (26.), Szabó Gergő (84.).
Kétgólos vereséget szenvedett hazai pályán az FK Csíkszereda a FC Argeș ellen a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójában. A piros-feketék ezúttal nem találták el a kaput, így a vendégek megérdemelten vitték el a három pontot Csíkszeredából.
Magabiztos idegenbeli sikert aratott a Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, Ovidiu Burcă együttese vasárnap délben végig kontrollálta a CS Tunari elleni összecsapást, a főszereplő pedig ismét a spanyol Nacho Heras volt.
Szándékosan nekihajtott egy másik autónak, ezáltal egy 21 éves fiatalember, valamint annak egyéves és négyhónapos lánya életét oltotta ki az a 38 éves Ialomița megyei férfi, akit Nagy-Britanniában azonosítottak és vettek őrizetbe a hatóságok.
A román sajtó figyelmét is felkeltette a magyar miniszterelnök szombati kijelentése, amely szerint a jövő évi országgyűlési választás lesz az utolsó a közelgő háború előtt.
Gőzerővel építik a fejlesztő és a helyi hivatalosságok által Erdély legnagyobb kiskereskedelmi (retail) parkjának nevezett, több mint 100 millió euróból megvalósítandó létesítményt Szászfenes község területén.
… az államelnök szerint, ha egy miniszter hazudik, az nem olyan gáz, mintha milliókat lopott volna… és Románia lesz az első NATO-tagállam, amelynek HISAR-osztályú járőrhajója van.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!