Még mindig nem lehet tudni, hogy mikortól lehetnek mérkőzések a Vákár Lajos Műjégpályán, és mikortól engednek be nézőket a jégcsarnokba, de az már biztos hogy jövő héten, szeptember végén a Csíkszeredai Sportklub elkezdi az Erste Liga küzdelmeit. A tervek szerint a következő két hétben hét mérkőzést játszanak az anyagországban a kék-fehérek.
Sprencz Istvántól, a csíki jégkorongcsapat menedzserétől megtudtuk, hogy a bérletek szeptember 24-től, csütörtöktől vehetők át, hétfőtől csütörtökig 9-15, a pénteki napokon pedig 9-13 óra között a Sportklub székhelyén, a Vákár Lajos Műjégpályánál. Arra kérnek mindenkit, hogy a bérlet igénylésekor, illetve kivételekor tartsa be a járványügyi szabályokat (maszk, távolságtartás stb.).
„A támogatói bérletet vásárlókkal a klub tartja a kapcsolatot. Abban az esetben, ha a hazai mérkőzésekre nem engedhetnek be nézőket, és a találkozókat lehet tévézni, a bérletesek belépési linket kapnak majd ímélben a közvetítéshez. Ha korlátozva lesz a nézőszám, akkor a bérletesek elsőbbséget élveznek a belépéskor” – mondta el Sprencz István.
Bérlethez szükséges adatok: név, személyi szám (CNP), kívánt hely (szektor, sor, szék) – csak átvételkor kell kifizetni. A bérletek csak a Vákár Lajos Műjégpályán és a Sportklub által szervezett Erste Liga és román bajnoki mérkőzésekre érvényesek.
Pénteken hajnaltól vasárnap estig a Hargita Rali miatt útlezárások lesznek Székelyudvarhelyen és Udvarhelyszéken. Mutatjuk, hol és mikor kell forgalomkorlátozásokra számítani.
Folytatódik a jégkorong Erste Liga döntője, szerdán másodszorra csap össze egymással a Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub. Élő szöveges közvetítés.
Egy tartálykocsi és egy haszongépjármű ütközött össze csütörtök délelőtt Székelyudvarhely Szejkefürdő felőli kijáratánál, az ülkei eltérőnél. Utóbbi jármű – egy szemtanú beszámolója szerint – a betonkorláton keresztül sodródott ki az útról.
Oroszország válaszintézkedésként kiutasítja a moszkvai román nagykövetség védelmi attaséját és helyettesét – közölte szerdán az orosz külügyminisztérium.
Romániában 250 ezer üresen álló lakást tartanak nyilván a statisztikák. A lakástulajdonosok vagy nem tartózkodnak az országban, vagy hétvégi házakról, nyaralókról van szó, amelyek az év legnagyobb részében lakatlanok.
Egy női kórházigazgató pedig azért rúgta ki a sürgősségi osztály női vezetőjét, mert szerinte csak egy férfi tudná jól elvégezni ezt a feladatot.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!