Aranygóllal nyert a GYHK a Fradi ellen

Gergely Imre 2020. október 04., 17:36 utolsó módosítás: 2020. október 04., 18:21

Megszerezte idei első győzelmét a Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Erste Ligában. Hosszabbításban dőlt el a csata, a székelyföldiek először győzték le fennállásuk során a Ferencvárost.

Ilyen még nem volt: GYHK-diadal a Fradi ellen Fotó: Fradi.hu/Micheller Szilvia

A Debrecen elleni vereséget követően a Gyergyói Hoki Klub a Tüskecsarnokban folytatta a jégkorong Erste Liga alapszakaszát. Vasárnap délután a Ferencváros vendége volt a székelyföldi együttes.

Nagyon szép dolgokat láthattunk a GYHK-tól az első harmadban. Az első perceket ugyan a Ferencváros dominálta, de a védelem állta a sarat, és a kemény ütközésekre kemény ütközésekkel válaszoltak a piros-fehérek.

Egy súlyosabb bodicsek után Jonest provokálta Pavuk, de hamar rájöhetett, hogy ez nem jó ötlet, az amerikai bekk két ütéssel a jégre küldte. Az affér mindkét résztvevője végleges fegyelmit kapott.

Fotó: Fradi.hu/Micheller Szilvia

Jones 2 percet is, de az emberhátrányt gond nélkül kivédekezték Gógáék. Két FTC kiállítás következett, az első nem hozott változást, de a másodiknál megszerezte a vezetést a gyergyószentmiklósi együttes: Cooke vette észre, hogy az ellenfél cserél és szabad az út, indította a Fradi kék vonalán álló Szigetit, aki a kapu elé érkező St-Amant elé passzolt, aki kapásból védhetetlenül vágta a hálóba a korongot (0–1).

Előnnyel mehetett pihenőre a Gyergyói HK, de lényeges az is, hogy most már nem csak momentumokat láthattak tőlük a szurkolók, hanem igazán jó, gyors és tudatos hokit mutatott a csapat.

A második harmad elején Szabó nagy ziccere maradt ki, nem sokkal később a zöld-fehérek büntettek, egy gyors ellentámadás végére Kulmala tett pontot góllal (1–1).

Láthattunk egy újabb verekedést, Sarcia és St-Amant között. Ezúttal nem járt végleges fegyelmi, ahogy Jonesék esetében történt. Az ökölpárbajban a gyergyói csatár győzött volna pontozással, a harmadot azonban inkább az FTC uralta, egymás után két emberhátrányt is ki kellett védekeznie a piros-fehéreknek. Sikerült, 1–1 maradt az állás a második szünetre.

A harmadik harmad hozta a leglátványosabb hokit, mindkét csapat előtt nagy lehetőségek voltak, de Cooke és Arany hozta a bravúrokat, maradt a döntetlen.

A hosszabbításban a GYHK akár négyszer is eldönthette volna a találkozó sorsát, St-Amant, Koskiranta, Szabó és újra St-Amant botján volt a gól, de Arany mindenhol ott volt.

Aztán 1 másodperccel a végső dudaszó előtt Koskiranta még egyszer megpróbálta, Átverekedte magát a Fradi hármasán és belőtte a győztes találatot.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Ferencváros–Gyergyói Hoki Klub 1–2 (0–1, 1–0, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után.

Gólszerzők: Kulmala Rasmus (24.), illetve Ouellette St-Amant Shawn (17.), Koskiranta Tero (65.).
Kapura lövések: 52–32.
Kiállításpercek: 56–38, ebből Pavuk Attila és Mitch Jones 25-25 perc, justin Hogman és Tóth Renátó 10-10 perc, Shawn St-Amant és Antonio Sarcia 5-5 perc.