Hirdetés

Aranygóllal nyert a GYHK a Fradi ellen

Ilyen még nem volt: GYHK-diadal a Fradi ellen
Fotó: Fradi.hu/Micheller Szilvia

2020. október 04., 17:36

Megszerezte idei első győzelmét a Gyergyói Hoki Klub a jégkorong Erste Ligában. Hosszabbításban dőlt el a csata, a székelyföldiek először győzték le fennállásuk során a Ferencvárost.

2020. október 04., 17:36

A Debrecen elleni vereséget követően a Gyergyói Hoki Klub a Tüskecsarnokban folytatta a jégkorong Erste Liga alapszakaszát. Vasárnap délután a Ferencváros vendége volt a székelyföldi együttes.

Hirdetés

Nagyon szép dolgokat láthattunk a GYHK-tól az első harmadban. Az első perceket ugyan a Ferencváros dominálta, de a védelem állta a sarat, és a kemény ütközésekre kemény ütközésekkel válaszoltak a piros-fehérek.

Egy súlyosabb bodicsek után Jonest provokálta Pavuk, de hamar rájöhetett, hogy ez nem jó ötlet, az amerikai bekk két ütéssel a jégre küldte. Az affér mindkét résztvevője végleges fegyelmit kapott.

•  Fotó: Fradi.hu/Micheller Szilvia Galéria

Fotó: Fradi.hu/Micheller Szilvia

Jones 2 percet is, de az emberhátrányt gond nélkül kivédekezték Gógáék. Két FTC kiállítás következett, az első nem hozott változást, de a másodiknál megszerezte a vezetést a gyergyószentmiklósi együttes: Cooke vette észre, hogy az ellenfél cserél és szabad az út, indította a Fradi kék vonalán álló Szigetit, aki a kapu elé érkező St-Amant elé passzolt, aki kapásból védhetetlenül vágta a hálóba a korongot (0–1).

Előnnyel mehetett pihenőre a Gyergyói HK, de lényeges az is, hogy most már nem csak momentumokat láthattak tőlük a szurkolók, hanem igazán jó, gyors és tudatos hokit mutatott a csapat.

A második harmad elején Szabó nagy ziccere maradt ki, nem sokkal később a zöld-fehérek büntettek, egy gyors ellentámadás végére Kulmala tett pontot góllal (1–1).

Láthattunk egy újabb verekedést, Sarcia és St-Amant között. Ezúttal nem járt végleges fegyelmi, ahogy Jonesék esetében történt. Az ökölpárbajban a gyergyói csatár győzött volna pontozással, a harmadot azonban inkább az FTC uralta, egymás után két emberhátrányt is ki kellett védekeznie a piros-fehéreknek. Sikerült, 1–1 maradt az állás a második szünetre.

•  Fotó: Fradi.hu/Micheller Szilvia Galéria

Fotó: Fradi.hu/Micheller Szilvia

A harmadik harmad hozta a leglátványosabb hokit, mindkét csapat előtt nagy lehetőségek voltak, de Cooke és Arany hozta a bravúrokat, maradt a döntetlen.

A hosszabbításban a GYHK akár négyszer is eldönthette volna a találkozó sorsát, St-Amant, Koskiranta, Szabó és újra St-Amant botján volt a gól, de Arany mindenhol ott volt.

Aztán 1 másodperccel a végső dudaszó előtt Koskiranta még egyszer megpróbálta, Átverekedte magát a Fradi hármasán és belőtte a győztes találatot.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Ferencváros–Gyergyói Hoki Klub 1–2 (0–1, 1–0, 0–0, 0–1) – hosszabbítás után.

Gólszerzők: Kulmala Rasmus (24.), illetve Ouellette St-Amant Shawn (17.), Koskiranta Tero (65.).
Kapura lövések: 52–32.
Kiállításpercek: 56–38, ebből Pavuk Attila és Mitch Jones 25-25 perc, justin Hogman és Tóth Renátó 10-10 perc, Shawn St-Amant és Antonio Sarcia 5-5 perc.
szóljon hozzá!

Ajánljuk még

Kirúgták a Sepsi OSK korábbi edzőjét a harmadosztályú klubtól

Kevesebb, mint egy év után menesztették Valentin Suciu vezetőedzőt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Șoimii Gura Humorului kispadjáról. A Suceava megyei gárda a feljutásért küzd a harmadosztály felsőházában.

Két év jogi harc után felmentették a csíki vezérszurkolót

Tamás Lászlónak adott igazat a bíróság a két évvel ezelőtti bukaresti incidens ügyében: megsemmisítették a bírságot. A csíki vezérszurkolót akkor megbírságolták és fél évre kitiltották a romániai stadionokból, de most elégtételt kapott.

Székelyhon

Gyerek is utazott a feje tetejére állt autóban

Felborult egy személyautó vasárnap délután a Ratosnyához tartozó Andrenyásza település határában. A járműben két felnőtt és egy kiskorú utazott, mindhárman még a mentők kiérkezése előtt elhagyták a feje tetejére állt autót.

`
Krónika

Új romániai magyar pártot alapítana a Tisza székelyföldi aktivistája, de még nagyon sok a kérdőjel

Új romániai magyar politikai alakulat létrehozását harangozta be az április 12-ei országgyűlési választáson győztes Tisza Párt legismertebb erdélyi aktivistája.

Krónika

Semmi jóra nem lehet számítani, ha hatalomra kerül az AUR Kelemen Hunor szerint, aki az új magyar pártról is beszélt

Semmi jóra nem számítani, ha a bizalmatlansági indítvány esetleges elfogadása nyomán koalícióra lép a Szociáldemokrata Párt (PSD) a Románok Egyesüléséért Szövetséggel (AUR) – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Kossuth Rádió kedd reggeli műsorában.

Főtér

Grindeanuék nem gondolták komolyan, hogy Bolojan komolyan gondolja, most a PSD léte foroghat kockán

Földbe állhat a PSD, erre pedig ők is most jönnek rá. Történelmi időket élünk.

Ez is érdekelheti

Kulcsjátékos távozik a Gyergyói Hoki Klubtól

Új kihívások után néz, és öt szezon után elhagyja a Gyergyói Hoki Klub együttesét. A támadó az elmúlt években a csapat egyik legfontosabb játékosa volt, hét trófea elnyerésében játszott meghatározó szerepet.

„Ha ezt nem nyerjük ma meg, én elsírom magam” (videó)

A Gyergyói Hoki Klub csütörtökön este Brassóban lezárta a jégkorong Erste Liga döntőjét, és 4:1-es összesítéssel megvédte bajnoki címét. A lefújást követően Császár Hunor, Imre Patrik és Szilassy Zoltán vezetőedző melegében értékelte a finálét.

Bevitte a végső döfést, megvédte címét az Erste Ligában a Gyergyói Hoki Klub (videóval)

Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.

Az edzők egyetértettek, ez a győzelem ugyanannyit ér, mint egy hosszabbításos siker (videóval)

Kiütéssel nyerte meg a jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik mérkőzését a Gyergyói Hoki Klub a Brassói Corona ellen, és egy lépésre került a címvédéstől. A két együttes vezetőedzője úgy véli, a gólkülönbség nem mérvadó, a párharc még nincs lefutva.

Átgázolt a Coronán, meccslabdához jutott a Gyergyói HK a döntőben

Három végtelenül kiélezett meccs után nagyon egyoldalú lett a jégkorong Erste Liga döntőjének negyedik mérkőzése. A gyergyóiaknak az első szünet után minden összejött és végül 7–0-ra győztek, ennek köszönhetően pedig 3:1-re vezetnek összesítésben.

Ezúttal sem bírtak egymással, újra ráadásban döntött a GYHK és a Corona

Továbbra is rendkívül kiélezett a jégkorong Erste Liga döntője, a harmadik mérkőzésen is hosszabbításra volt a szükség a Gyergyói Hoki Klub és a Brassói Corona között. A fordulatos csatából a címvédő jött ki győztesen és átvette a vezetést összesítésben.

Másodszor is aranygól kellett az Erste Liga döntőjében

Ha lehetne döntetlen mérkőzés az Erste Liga rájátszásban, akkor a döntő második meccse az lett volna. De valahogy el kellett dőljön, és ezúttal a Brassói Corona lőtte az aranygólt, ezzel kiegyenlítette a Gyergyói Hoki Klub elleni finálét.

A Corona kifogásolja a játékvezetést, vizsgálatot kér az Erste Ligától

Az Erste Liga döntőjének első mérkőzését követően több kritika érte a játékvezetést, a Brassói Corona pedig hivatalos úton is jelezte kifogásait a ligának.

Apró hibák döntöttek a Corona–GYHK csata első meccsén – így látták az edzők

Rendkívül kiélezett csatát vívott egymással a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub az Erste Liga döntőjének első mérkőzésén, amely csak hosszabbítás után dőlt el. Mindkét vezetőedző kiemelte: apró hibák és speciális játékhelyzetek döntöttek.

Gerads-mesterhármassal, hosszabbításban nyerte a döntő első felvonását a GYHK

A várt módon nagy csatát hozott az Erste Liga döntő első mérkőzése csütörtökön este. Az összecsapás első felében a házigazda Brassói Corona volt a jobb, a második felét és a végjátékot a Gyergyói HK bírta jobban és végül előnybe került a párharcban.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!