Aranygól döntött, a Sportklubé lett a Román Kupa

Székelyhon 2019. december 22., 22:10 utolsó módosítás: 2019. december 22., 22:13

Végletekig kiélezett, az elsőtől az utolsó percig tartó szoros csatában aranygóllal győzött a Csíkszeredai Sportklub a Gyergyói HK ellen a jégkorong Román Kupa döntőjében.

Jól kezdte a finálét a Sportklub és korán, már az ötödik percben előnybe került, a kanadai Evan Brophey volt szemfüles. A GYHK kiegyenlítette a játékot, ám hiába hajszolta az egyenlítést, jól zárt a csíki védelem.

A második harmadban is kiegyenlített volt a játék, egyik fél sem tudta maga javára fordítani az emberelőnyös helyzeteit, így gól nélkül ért véget ez a játékrész.

Tizenharmadik elsőségét szerezte a Sportklub a Román Kupában Fotó: Pinti Attila

Gyergyói szempontból tökéletesen kezdődött az utolsó harmad, Góga Attila volt eredményes emberelőnyben. A tét mindkét csapat játékára rányomta bélyegét, így a rendes játékidő végéig több gól már nem született.

Hosszabbítás következett, melynek 72. percében esett a mindent eldöntő találat,

Rokaly Szilárd talált be Ruczuj Gellért ketrecébe, a Csíkszeredai Sportklub zsinórban harmadik, összességében pedig a 13. győzelmét aratta a Román Kupában.