A 23 éves Ambrus Gergő fiatal kora ellenére több, mint 150 mérkőzésen lépett jégre az ICEHL-ben a Székesfehérvári AV19 színeiben, részese volt a Volán Bajnokok Ligája szereplésének is. A gyergyószentmiklósi születésű, 185 cm magas, balkezes csatár szülővárosában kezdett jégkorongozni, majd a felcsíki és csíkszeredai utánpótláscsapatokból jutott el Székesfehérvárra, ahol több korosztályos bajnoki címet is szerzett, a magyar és az osztrák ligákban is.
Az U18-as és U20-as magyar válogatottakban is szerepelt. A Fehérvári Titánokban három szezonban játszott, de hamar felkerült az AV19 ICHL keretébe, onnan tér most haza Gyergyószentmiklósra.
„Egy magyar válogatott kerettag játékos leigazolása mindig nagy fegyvertény. Az pedig, hogy egy olyan fiatalról beszélünk, aki helyi, azaz gyergyói, számunkra, és úgy gondolom számára is különleges jelentőségű érzelmileg is. Nagyon nagy dolog, hogy haza tudtuk őt hozni” – mondja Szilassy Zoltán, a GYHK sportigazgatója. Hozzátette: Gergő játéktudása, korcsolyázótechnikája és sokoldalúsága nagy értéket képvisel, és többféle szerepkörben is számítanak rá, markáns jégidővel.
„Senkit nem érdekel, mennyit dolgozol, csak hogy nyersz vagy veszítesz” – vallja Péter Róbert, a Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője. A szakemberrel az embert próbáló szezon tanulságairól, a szakmai háttérmunkáról és a jövő építéséről beszélgettünk.
Újabb nagy lépést tett a feljutás felé a háromszéki klub, miután győzni tudott az eddig veretlen Vajdahunyadi Corvinul otthonában. Ovidiu Burcă csapata ezzel megtartotta ötpontos előnyét az üldözők előtt, valamint felzárkózott az éllovasra.
Összesen 13 ezer lej értékben tulajdonított el vagyontárgyakat három Hargita megyei fiatal egy kézdivásárhelyi vállalat telephelyéről, közülük kettőt már őrizetbe vettek – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Halálosan megfenyegette és megtámadta az aradi székhelyű Maros-ártér Tájvédelmi Körzet parkőreit egy fatolvajokból álló csoport.
Nagy romboló erejű robbanóanyagot és annak működésbe hozásához szükséges gyutacsokat találtak Szerbiában a Magyarországot Szerbiával összekötő gázinfrastruktúra közvetlen közelében – tájékoztatta Aleksandar Vucic szerb elnök Orbán Viktor miniszterelnököt.
A kormány ugyanis, ha nem tudta volna, kétmilliárd lejnyi bérhátralékkal tartozik nekik, amit ők maguk pereltek össze maguknak. És akkor a lehetséges kamatokat még nem is vettük számításba…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!