Az Erste Ligát megnyerő Gyergyói Hoki Klub keretéből egyetlen játékos sem szerepel a Nottinghamben zajló divízió I/A vébén. Voltak arra utalások a romániai válogatott vezetői részéről, miszerint azért hiányoznak a csapatból a GYHK-játékosok, mert a klub nem engedte nekik elfogadni a válogatott behívót. A Litvánia elleni győzelem után egy, a romániai hokival foglalkozó Facebook-oldal már a klub megbüntetését, a játékosok eltiltását követelte ezért.
Bereczky Szilárd, a Gyergyói Hoki Klub általános igazgatója megkeresésünkre reagálva leszögezte, hogy a klub egyetlen játékosnak sem tiltotta meg a romániai válogatottban való részvételt.
Hozzátette, ezzel kapcsolatban a közleményben közöltekhez képest nem kíván mást hozzáfűzni a témához.
A klub Facebook-oldalán olvasható közlemény rámutat arra, hogy a Román Jégkorong Szövetség nem is küldött egyetlen GYHK-játékosnak, vagy a stábhoz tartozó szakembereknek sem behívót a világbajnokságra.
Előzőleg, még tavaly októberben több játékos hivatalos formában jelezte a Román Jégkorong Szövetségnek, hogy a 2022-es szlovéniai világbajnokság utolsó mérkőzését követő történések miatt visszavonul a válogatottságtól.
Megjegyzik, rajtuk kívül is több játékosuk is kaphatott volna meghívást a válogatottba az elmúlt szezonban mutatott teljesítményük alapján, de ismételten leszögezik, hogy a csapat egyetlen játékosa sem kapott behívót.
Ezek alapján felszólítják a Gyergyói Hoki Klubbal kapcsolatos hamis állításokat közlő közösségi média felületek működtetőit, hogy tegyenek közzé helyesbítést.
A 2022-es vébén egyébként Kozma Zsolt, Daniel Trancă, és az azóta Csíkszeredába igazolt Ferencz-Csibi Róbert szerepelt a GYHK játékosaként romániai színekben, Góga Attila pedig másodedzőként dolgozott a válogatott stábjában.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!