Ágyúsok-bravúr a Brassó ellen

Dobos László 2022. december 07., 11:24

Borult a papírforma, az Erste-ligás Brassói Corona kedden este 3–1-es vereséget szenvedett a Háromszéki Ágyúsok együttesétől a román jégkorong-bajnokság alapszakaszában.

Bravúros játékkal győztek az Ágyúsok Fotó: Veres Nándor

A kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán a háromszéki gárda szerezte meg a vezetést Molnár Zoltán találatával az első játékrészben (1–0). A második harmad közepén a brassói egyenlítő találatra (1–1) hamar jött a hazai válasz: Pelle Torstensson együtteséből újra Molnár Zoltán volt eredményes (2–1). Az utolsó percekben a Brassó az egyenlítés érdekében kapuslehozatallal próbálkozott, az Ágyúsok azonban korongot szereztek, és 20 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Gecse Olivér az üres kapuba lőtte (3–1).

Romániai jégkorong-bajnokság, alapszakasz:
Háromszéki Ágyúsok–Brassói Corona 3–1 (1–0, 1–1, 1–0),
gólszerzők: Molnár Zoltán (9. és 34.), Gecse Olivér (60.), illetve Jacob Sweeney (33.).