Acélbikák–Sportklub: ennyi gólt idén még nem lőttek az Erste Ligában

Dobos László 2022. december 01., 22:24

Az eddigi szezon leggólgazdagabb mérkőzésén nyert csütörtökön este a Csíkszeredai Sportklub Dunaújvárosban. Sofronék háromgólos hátrányból fordítottak az Acélbikák ellen.

Jevgenyij Szkacskov három góllal és két gólpasszal járult hozzá a Sportklub győzelméhez Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Nem a védekezésről és kapusok parádéiról szólt a Csíkszeredai Sportklub dunaújvárosi vendégszereplése, amelyre kevés néző volt kíváncsi. Aki ott volt, az nem unatkozott: a csapatok felváltva vezettek, a győztes kiléte az utolsó másodpercig kérdéses volt.

A mérkőzés első gólját a vendég székelyföldiek lőtték, Szkacskov a találkozó első csíki emberelőnyét kihasználva juttatta vezetéshez csapatát (0–1). A folytatásban bár kiegyenlített volt a játék, és a Sportklub lőtt többet kapura, a gólok Szamankov kapujába estek, sorra Valtola (1–1), Somogyi (2–1) és Szalma (3–1) találatával kétgólos hazai előnnyel zárult az első játékrész.

Gyors vendéggóllal kezdődött a második harmad, Sofron a 21. percben szépített (3–2), azonban az újvárosiak Niskanen két találatával a mérkőzés felénél három góllal (5–2) vezettek.

Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

A középső harmad utolsó perceiben kiválóan oldotta meg az emberelőnyös szituációkat a vendég Sportklub, Szkacskov szimpla emberelőnyben szépített (5–3), majd amikor a csíkiak kettős emberelőnyben kerültek Stach egymást követő két góljával (5–5) az erdélyi gárda kiegyenlített.
A harmadik harmad elején a Sportklub Szkacskov, Becze és Sofron góljaival már három góllal (5–8) vezetett, azonban a hazaiak hamar szépítettek (7–8).

Izgalmas volt a hajrá, másfél perccel a vége előtt a hazaiak emberelőnybe kerültek, majd kapusuk helyett is mezőnyjátékost küldtek a jégre, hata négy ellen támadtak, a csíkiak azonban korongot szereztek, és Stach az üres kapuba lőtte (7–9).

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 7–9 (3–1, 2–4, 2–4).
Gólszerzők: Olli Pekka Valtola (12.), Somogyi Balázs (13. és 51.),
Szalma Zsolt (16.), Tommi Niskanen (30. és 33.) és Dézsi Bence (48.), illetve Jevgenyij Szkacskov (11., 35. és 41.), Sofron István (21. és 47.), David Stach (38., 39. és 60.), Becze Tihamér (44.).
Kapura lövések: 29–48.
Büntetőpercek: 10–8.
Játékvezetők: Pálkövi Zsombor és Márk-Stumpf Bonifác, illetve Gottlibet Zóra Vivien és Szabó Dávid.

A nap másik mérkőzésen, Székesfehérváron:

FEHA19–Brassói Corona 1–4 (1–0, 0–2, 0–2).
Gólszerzők: Ugnius Cizas (4.), illetve Chase Schaber (31.), Owen Williams (38.), Michael van Wormer (45.) és Radim Valchař (50.).