A Csíkszeredai Sportklubbal közösen Erste Liga-címvédő, Magyar Kupa-győztes Ferencváros jégkorongcsapata az elmúlt években ideiglenes pályán, a Pesterzsébet Jégcsarnokban játszotta hazai mérkőzéseit.
„Ezen a pályán ünnepelhette 2019. áprilisában a 22 év után visszahódított magyar bajnoki címet és a szakosztály történetének első Erste Liga-sikerét. Bár a patinás, azonban előző idény végén már csak 650 néző befogadására alkalmas csarnok hosszú időn át hűen szolgálta a Ferencváros férfi hokisait, ám nem túlzás azt állítani, a Fodor Szabolcs és stábja keze alatt az elmúlt két évben formálódó sikercsapat kinőtte a pesterzsébeti albérletet.
2020 nyarán, a magyar jégkorong holtidényében bejelentették, hogy a korábban egyaránt a Tüskecsarnokot használó MAC Újbuda és Hokiklub Budapest a jövőben közös csapattal, MAC-HKB Újbuda néven indulnak az Erste Ligában, így csarnokukban felszabadult egy hely egy felnőtt férfi csapat számára. A Ferencvárosi Torna Clubnak és a jégkorong szakosztálynak sikerült megegyeznie a csarnokot üzemeltetőkkel, valamint a Magyar Jégkorong Szövetséggel, így hivatalosan is bejelenthetjük: 2020 nyarától a Tüskecsarnok az FTC-Telekom férfi jégkorongcsapatának új otthona, a Fradi már a következő szezontól a XI. kerületi létesítményben játssza majd hazai mérkőzéseit. Ez azt jelenti, hogy a 2020/21-es szezontól címvédő csapatunk akár 2000 néző előtt szerepelhet, rangadóhoz méltó telt házas hangulatot teremthetnek a szurkolók az Újpest, a Csíkszereda, vagy a Gyergyó elleni összecsapásokon” – olvasható a fradi.hu oldalon.
A közös magyar-román jégkorongbajnokság, az Erste Liga alapszakasza a tervek szerint szeptember közepén kezdődik.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Jelen állás szerint nem indulhat a Szuperliga következő idényében az Unirea Slobozia, miután a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fellebbviteli bizottsága elutasította a kérését. A klub a Nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordult.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
Megdöbbentő fordulatot vett a már készülő nagybányai akvapark ügye: a bíróság hatályon kívül helyezte a közbeszerzési eljárás eredményéről szóló értesítést, miközben a kivitelezővel már szerződést kötöttek.
Erős érzelmeket váltott ki az erdélyi magyarok körében a magyarországi választás eredménye, sokan csalódottak, mások örülnek. Nekünk mindannyiukat meg kell értenünk, mert nincs két erdélyi magyar társadalom – hangoztatta Kelemen Hunor.
A trianonitisz nem gyógyítható, de meg lehet tanulni együtt élni vele anélkül, hogy folyamatosan tüneteket produkálna. MCC-történészkerekasztal, hetedik szint.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!