A Titánoktól is csak egy pontot szerzett a GYHK

Gergely Imre 2020. október 15., 22:18 utolsó módosítás: 2020. október 16., 11:42

Csalódással zárult a Gyergyói Hoki Klub magyarországi túrája. A piros-fehérek a megbetegedések miatt hiányos kerettel felálló Titánokkal szemben maradtak alul büntetőkkel. Összesen 7 pontot tudtak gyűjteni a 7 meccs alatt.

Fotó: Lehoczky Krisztián

Reiter Attila lőtte az első Erste Ligás gólt az új győri jégcsarnokban, emberelőnyben egy éles szögből leadott bombával, a GYHK kapujába. Gyergyói szempontból tehát nem jól indult a Titánok elleni mérkőzés.

Aztán a 8. percben a kapuval szemben egyedül álló Koskiranta elé került a korong, aki egy bődületes bombával egyenlített. A 13. percben már a piros-fehérek vezettek, Silló volt eredményes Jones passza után.

A harmad utolsó percében már kettő volt a különbség, a vendégek emberelőnyben is betaláltak,

amit azért is ki kell emelni, mert a korábbi hat mérkőzésükön egyetlen gólt értek el létszámfölényben, a Fradi ellen. Ezúttal Koskiranta vágta be a Szabó által előkészített helyzet után a korongot.

A második harmadban is inkább a Cameron-Szilassy gárda játszott fölényben, de Gyenes útját állta minden kísérletnek. Sőt, Csiszer egy védelmi megingást ki tudott használni, a különbséget eggyel csökkentve. A továbbiakban is nyomasztó volt a GYHK fölény, de ez nem sokat ért, a korong sehogy sem került be a Titánok ketrecébe. Ezzel szemben a harmadik játékrész kezdetén Mcnulty gólja után 3–3 állt az eredményjelzőn.

A semmiből állt talpra a székesfehérvári farmcsapat, és kitartott a végéig.

Ugyan a harmadukból alig tudtak kiszabadulni, de gólt nem kaptak, sem a rendes játékidőben, sem a hosszabbításban. A büntetőkkel – akárcsak az Újpest elleni meccsen – most sem volt szerencséje a gyergyóiaknak, Almási gólja két pontot ért a Titánoknak.

Nagy elismerés illeti a Titánok helytállását, küzdőszellemét, hajtottak és kihozták magukból a maximumot annak ellenére is, hogy mindössze 16 mezőnyjátékossal kellett jégre lépniük a megbetegedések miatt.

A GYHK a vártnál lényegesen kevesebb pontot, mindössze 7-t hoz haza a magyarországi túráról.

Jégkorong Erste Liga:
Fehérvári Titánok–Gyergyói Hoki Klub 4–3 büntetők után (1–3, 1–0, 1–0, 0–0, 1–0).
Gólszerzők: Reiter Attila (5.), Csiszer Ádám (35.), Marc Mcnulty (42.), Almási Márk (győztes büntető) illetve Tero Koskiranta (9., és 20.), Silló Arnold (13.).
Kapura lövések: 29–47.
Kiállításpercek: 8–10.