A Gyergyói Hoki Klub eddig mindkét hazai összecsapását megnyerte, így kényelmes helyzetből várhatja a négy győzelemig tartó párharc következő felvonását. Az első két találkozót kizárólag az Erste Liga TV közvetítette, mérkőzésenként 5 eurós díj ellenében, és egyik tévécsatorna sem vette át a képet.
A Csíkszeredai Sportklub szombat délelőtti Facebook-posztjában viszont már örömteli fordulatot jelentett be: a soron következő mérkőzést az M4 Sport élőben közvetíti az online felületén – így a párharc most bárki számára díjmentesen elérhető lesz.
A két székelyföldi csapat harmadik csatája szombaton 18.30-kor kezdődik a Vákár Lajos Műjégpályán, a meccs tétje pedig óriási: a gyergyóiak akár háromra növelhetik előnyüket, a csíkiak pedig szépíthetnek a döntőben.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Lejárt a megállapodás az egyik tévétársasággal, így a Román Kézilabda-szövetség (FRH) előrehaladott tárgyalásokat folytat egy médiacsoporttal a közvetítési jogokról. Négy helyszínen elkezdődött az U18-as női világbajnokság.
Kiskorú lányt akart rávenni nemi aktusra a csíkszeredai helyi tömegközlekedési vállalat egyik sofőrje, akinek időközben már megszüntették a munkaviszonyát. Az eset a buszpályaudvaron történt, a rendőrség büntetőeljárást indított.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Hat éve az utolsó hívek is itt hagyták a földi létet a Hunyad megyei Nagypestényben, azóta nincs, aki gondját viselje a hátszegi település műemlék templomának. Július folyamán az Arad megyei Feketegyarmat református Férfiköre „fogta meg a munka végét”.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!