Tavaly augusztusban a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki Klub mérkőzött meg az akkor első alkalommal megszervezett romániai Szuperkupa döntőben. Idén is ugyanez lesz a párosítás, csak amíg egy éve a Corona volt a bajnok és kupagyőztes is egyben, a GYHK győzelme rontotta el a teljes kollekció begyűjtését számukra.
A Szuperkupa címvédője így most a Gyergyói Hoki Klub, amely emellett a többi két lehetséges belföldi trófeát is beseperte a 2024–2025-ös szezonban.
A Szuperkupa után a Román Kupát és a romániai bajnoki címet is a brassóiak legyőzésével szerezték meg a piros-fehérek, így az új szezon nyitányán zsinórban a negyedik döntőjüket vívhatják egymás ellen. A találkozóra 2025. szeptember 3-án, szerdán kerül sor, a mérkőzés helyszínét pedig a nyári szünet alatt határozzák meg.
Rövidre sikerült Niczuly Rajmund magyarországi kalandja: a Cigánd SE néhány hónap után közös megegyezéssel felbontotta a székelyföldi kapus szerződését. A 21 éves hálóőr új csapatot keres.
Tapasztalt székelyföldi labdarúgót igazolt az elmúlt napokban a labdarúgó 3. Liga 1. csoportjának éllovasa, a Șoimii Gura Humorului.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) jókora előnnyel áll az élen a pártok versenyében – derül ki a legfrissebb közvélemény-kutatásból.
Helyi népszavazással dönthetnek a sepsiszentgyörgyiek arról, milyen adópolitikát alkalmazzon a város a következő években – jelentette be egy keddi lakossági fórumon Antal Árpád polgármester.
Román és magyar történészek válaszoltak a ki volt előbb Erdélyben égető kérdésére az MCC kolozsvári képzési központjában tartott kerekasztal-beszélgetésen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!