A Steaua legyőzte a fiatal gyergyói hokisokat

Gergely Imre 2024. október 23., 21:56 utolsó módosítás: 2024. október 23., 22:10

A fiataljainak adott tapasztalatszerzési lehetőséget a Gyergyói Hoki Klub a Steaua elleni romániai bajnokin. A felnőtt mezőnyben ez hasznos lehetett, de a pontoknak a bukarestiek örültek.

Tapasztalatot szerehettek a fiatal gyergyói játékosok. Korábbi felvétel Fotó: Rokai Attila / GYHK

Fiatal csapattal utazott Otopeni-be a Gyergyói Hoki Klub, légiósok nélkül, viszont több U18-as játékossal. Aki nem volt a helyszínen az nem sok mindent láthatott, a közvetítés minőségével aligha lehetett bárki elégedett. Amit viszont láthattak a nézők a romániai bajnoki meccsből abból azt a következtetést vonhatták le, hogy szép dolgokat is összehozott ez a csapat, de a jóval rutinosabb Steaua ellen nem volt esélye.

Alig kezdődött el a mérkőzés, a GYHK máris 5 perces emberhátrányba került, Szabó kapott büntetést palánkra lökésért. Mindjárt utána egy kisbüntetés jött, és ebből a lett Bajaruns révén a Steaua megszerezte a vezetést. Az első szünetig még kétszer betaláltak a bukarestiek.

A második harmadban Máthé Zsolt szépített, de utána még kettőt lőttek a házigazdák. A következő gyergyói gólt szintén Máthé lőtte 7-1-es állásnál, majd a vége előtt két és fél perccel Györfy állította be a 7-3-as végeredményt, egy Haaranen mozgását idéző akcióból.

A GYHK már a szezon kezdetén jelezte, hogy a romániai bajnokikon sok lehetőséget fog adni a tapasztalatszerzésre a fiataljainak. Ez a meccs erről szólt és mindenképpen hasznos lehetett a feltörekvő játékosoknak.

A Gyergyói Hoki Klub pénteken már hazai jégen szerepel, a DVTK érkezik Gyergyószentmiklósra.

Jégkorong, romániai bajnokság, alapszakasz:
Bukaresti Steaua–Gyergyói Hoki Klub 7–3 (3–0, 2–1, 2–2).
Gólszerzők: Lauris Bajaruns (4., 6., és 44. perc), Mihail Georgescu (10.), Aleksandrs Novikovs (34.), Andrei Filip (37.), Buda Gábor (49.) illetve Máthé Zsolt (27., 52.), Györfy Tihamér (58.).