A Steaua ismét behúzta a pontokat Csíkkarcfalván

Gergely Imre 2023. január 28., 21:19

Mivel a Corona–Sportklub mérkőzés elmaradt, csak két párharcra került sor szombaton a romániai jégkorongbajnokságban. A Sapientia U23 nem tudott meglepetést okozni a Steaua ellen, a Háromszéki Ágyúsok pedig papírforma győzelmet arattak a Sportul felett.

A fővárosiak nyertek Fotó: Veres Nándor

1–1-es döntetlent mutatott az eredményjelző 20 perc után a Felcsíki Műjégpályán, Boldizsár találatára Benedek Tamás válaszolt. Ezt követően azonban már nem született újabb hazai gól, a Steaua a második harmadban kétszer, majd a harmadikban még egyszer bevette a Sapi ketrecét, így 4–1-es győzelemmel vitte el a pontokat.

A felcsíki fiataloknak nem sok idő jut a pihenésre, vasárnap a Brassói Corona csapatát fogadják.

Kézdivásárhelyen egy pillanatig sem volt kérdéses, hogy az Ágyúsok jobb csapat, mint a sok éve változatlanul sereghajtó Sportul Studențesc. Már rögtön a 2. percben meg is volt a vezetés a háromszéki együttesesnek, az első szünetig pedig 8–0 volt az állás. A végéig még tízet lőttek az Ágyúsok, míg a Sportul erejétől egyetlen gólra futotta.

A két együttes vasárnap 11 órától ismét megmérkőzik egymással.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:

Sapientia U23–Bukaresti Steaua 1–4 (1–1, 0–2, 0–1).
Gólszerzők: Benedek Tamás (20.) illetve Boldizsár Cristian (8.), Alekszander Vaszilev (22.) Mihail Georgescu (36), Andrei Miknov (41.).

Háromszéki Ágyúsok–Sportul Studențesc 18–1 (8–0, 4–1, 6–0).
Gólszerzők: Róth Zoltán 6, Gecse Olvér 4, Vitalij Karamnyov 3, Szergej Pajor 2, Alekszander Bolsakov, Karda Előd és Antal Előd 1-1, illetve Fetes Róbert.