Nagyon hamar belőtte a vasárnap esti mérkőzésen az első gólokat a székelyföldi csapat, már az első két támadást középkezdés követte, 38 másodperc után így 2–0-ra vezettek a csíkiak.
A folytatásban a Sportklub minden játékvezetői lapra felírt hokisa játéklehetőséget kapott, a kék-fehérek különösebb megerőltetés nélkül lőttek 13 gólt a bukarestieknek, a túloldalon pedig Adorján Örs kapus pedig egyet sem kapott.
Román jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 13–0 (4–0, 5–0, 4–0).
Gólszerzők: Judd Blackwater (1.), John Anthony Combs (1., 26.), Farkas Tamás (7.), Ty Wishart (17.), Rokaly Norbert (24., 53.), Sándor Zoltán (33., 39., 50.), Ilyés Tamás (38.), Gyenisz Kuljas (44.) és Szabó Zsolt Ákos (47.).
Kapura lövések: 62–26.
Büntetőpercek: 4–8.
A nap másik mérkőzésén: Galaci CSM–Brassói Corona 1–2.
A román hokibajnokság alapszakaszának végeredménye:
1. Brassói Corona 24 19 1 2 2 185–55 61
2. Galaci CSM 24 17 2 1 4 174–46 56
3. Csíkszeredai Sportklub 23 15 1 2 5 200–59 49
4. Gyergyói HK 24 14 2 1 7 160–69 47
5. Bukaresti Steaua 23 6 0 1 16 132–157 19
6. Sapientia 24 5 1 0 18 88–151 17
7. Bukaresti Sportul Studențesc 24 0 0 0 24 38–440 0
A bajnokság alapszakaszából hátramaradt még egy Sportklub–Steaua találkozó, de azt valószínűleg nem fogják lejátszani, mert nem befolyásolja a rangsort.
Az elődöntőbe az első négy helyezett jutott, ahol az első a negyedikkel, míg a második a harmadikkal találkozik az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban. A Brassói Corona– Gyergyói HK és Galaci CSM–Csíkszeredai Sportklub párharcok Brassóban és Galacon rajtolnak.
Niczuly Roland jövője továbbra is élénken foglalkoztatja a román sportsajtót, az utóbbi időben több, egymásnak ellentmondó sajtóértesülés is napvilágot látott a Sepsi OSK hálóőrének kapcsán. Egyelőre még semmi sincs eldőlve.
Egy nem túl magas színvonalú, töredezett játékot hozó és feszültségekkel teli meccs volt az év utolsó székely jégkorong rangadója. A küzdelmes csatát a Sportklub nyerte a GYHK otthonában, ebben nagy szerepe volt Melnyicsuk kapus bravúrjainak.
Csíkszeredában sem csak az inflációs rátával nő jövőre a helyi adók mértéke, hanem emelt adókulcsot vezetnek be az ingatlan- és gépjárműadó kiszámításánál, sőt még adókedvezményeket is eltörölnek.
Orbán Viktor magyar miniszterelnök napjai meg vannak számlálva – így vélekedik Ludovic Orban egykori román kormányfő.
Robbanás történt egy bárban szilveszter éjszaka a Wallis kantonbeli Crans-Montanában, a híres síparadicsomban, többen meghaltak – közölte a svájci rendőrség.
Négyszáz darab csempésztojással bukott le egy román kamionos Olaszországban. Fejbe vertek egy férfit Bánffyhunyadon, mert nem tudta a karácsonyi ének szövegét.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!