Vasárnap este könnyedén, 10–2-re verte a Csíkszeredai Sportklub a galaciakat a román hokibajnokságban. Hétfőn este is jól kezdték a meccset Beczéék, az első harmad után 4–1-re vezetek, és úgy tűnt újabb sima győzelem lesz.
Az első játékrészben a galaci Nazarov leütötte Garrett Clarke-ot, a csíkiak verekedéseiről híres hátvédjét, és utóbbi a folyatásban többször törlesztett, emberhátrányban hagyta csapatát,
a sok emberhátrányos védekezés pedig nagyon kifárasztotta a Sportklubot,
amelynél sérülés miatt Rokaly Szilárd mellett most Gecse Hugó is hiányzott. Mindkét sérült játékost – sajnos – hosszabb időre nélkülöznie kell a kék-fehéreknek.
A Sportklub szinte egész végig vezetett, az 55. percben azonban az Al-Duna parti város csapata 7–7-re kiegyenlített,
és mivel a rendes játékidőben nem született újabb gól, következett az ötpercesre tervezett ráadás. Ez azonban csak 52 másodpercet tartott, David Stach hamar belőtte a csíkiak győzelmet jelentő gólját (8–7). A hosszabbításban elért győzelemért a Sportklub 2 pontot kapott, a galaciak pedig 1-et.
Három év börtönbüntetést kapott Răzvan Began, a Sepsi OSK korábbi kapusa. A 29 éves labdarúgó ügye testi sértés miatt került a bíróságra, az ítélet egyelőre nem jogerős.
Nem tudta meglepni az FK Csíkszereda a hullámvölgyben levő FCSB-t, a fővárosiak három kudarc után a 2026-os év első győzelmét épp a székelyföldiek ellen csikarták ki. De ez sem volt elég Gigi Becalinak.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
A közösségi médiában fellelhető képek és videók tanúsága szerint kedd este súlyos szerkezeti omlás történt a szilágycsehi református templomnál: az épület jelentős része leomlott.
Meghökkentő bejelentést tett hétvégén Kolumbán Vilmos, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke: megfontolják vagy elgondolkodnak azon, hogy kilépnek a Református Egyházak Világközösségéből, vagy pedig felfüggesztik tagságukat.
A nagyváradi premontrei apát kilakoltatásáról szóló bírósági döntés félelmetes képet fest az igazságszolgáltatás állapotáról, és az államérdekből elkövetett jogtiprásról.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!