Csütörtökön jelentette be közösségi oldalán a hírt a zöld-fehér jégkorongegyüttes, miszerint Papp Szabolccsal bővült a csapat edzői stábja. A korábbi kék-fehér csapatkapitány ezt megelőzően sosem bizonyíthatott ehhez hasonló szerepkörben. A 39 éves egykori védő a 2002–2003-as idénytől egészen a 2021–2022-as szezonig erősítette a Csíkszeredai Sportklubot, ezalatt 483 mérkőzésen játszott, 51 gólt és 120 gólpasszt szerzett, összesen 171 pontot jegyzett.
A korábbi másodedző, Antal Zsombor is marad a klub kötelékében, ő fog felelni a játékosok fizikai állapotáért.
Diószegi László klubelnök csalódott amiatt, hogy a Sepsi OSK először kapott gólt és vesztett pontokat a 2. Liga rájátszásában, de bízik benne, hogy a folytatásban a bírói tévedések nem befolyásolják sorsukat. A tulajdonos a klub jövőjéről is nyilatkozott.
Óriási küzdelemben dőlt el a jégkorong Erste Liga döntőjének ötödik mérkőzése. A Gyergyói Hoki Klub kevesebb, mint két másodperccel a rendes játékidő vége előtt bevitte a győztes döfést és megvédte a címét.
Nyolc nap után hazaengedték a kórházból a húsvéthétfőn megtámadott, közel nyolcvanéves férfit. A felsőrákosi bántalmazás nemcsak testi sérüléseket okozott: a faluban azóta sokan kiszolgáltatottságot, bizalmatlanságot és dühöt éreznek.
Magyar Péter Bujdosó Andreát javasolja a Tisza parlamenti frakciójának vezetésére – jelentette be a választáson győztes Tisza Párt elnöke szombaton a Facebookon. A politikus erdélyi származású, Nagyszalontán született.
Már nem áll Octavian Goga heves antiszemitizmusáról hírhedt egykori román miniszterelnök mellszobra Jászvásár egyik közterén – adta hírül a Ziarul de Iaşi.
Miközben az országban elszabadultak az árak, a parlament menzáján továbbra is hét lej egy csorba. Hátba lőtték a tárgyalására igyekvő román bérgyilkost Spanyolországban.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!