A Sportklub két harmad alatt elintézte a Steauát

Dobos László 2023. december 04., 21:09

Nagy iramot diktálva, az első perctől az utolsóig uralva a mérkőzést nyert hétfőn este a Csíkszeredai Sportklub a romániai felnőtt jégkorong-bajnokságban. A csíkiak hatgólos különbséggel verték a Bukaresti Steauát.

Fotó: Borbély Fanni

A Vákár Lajos Műjégpályán megrendezett találkozón az első két harmadban szinte végig a Sportklub támadott, nagyon sok gólhelyzetet alakított ki, de ezek közül csak hetet értékesített.

A Steauának kevés lehetősége volt az első negyven percben, a szépítő találatot pedig emberelőnyben ütötte.

A harmadik játék görcsösebb hokit hozott, egyik csapat sem volt eredményes, a Sportklub pedig megőrizte az első két játékrészben kidolgozott hatgólos előnyét.

Romániai felnőtt jégkorong-bajnokság, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 7–1 (3–1, 4–0, 0–0).
Gólszerzők: Péter Balázs (5.), Jeremy Welsh (7., 20., 32.), Sofron István (29.), Jevgenyij Szkacskov (33.) és David Levin (39.), illetve Danyil Martinov (14.).Kapura lövések: 39–16.
Büntetőpercek: 6–6.

Sportklub: Adorján Attila, Simó Ábel, (kapusok) – Karel Kubát, Ferencz-Csibi Róbert, Becze Tihamér, Cody Milan, Jevgenyij Szkacskov (első sor); Troy Rutkowski, Salló Alpár, Jeremy Welsh, Sofron István (második sor); Reisz Áron, Georgi Agafanov, Fodor Csanád, Eduard Cășăneanu, Péter Balázs (harmadik sor). Vezetőedző: Kevin Constantine.
Bukaresti Steaua: Adorján Örs, Makszim Szamankov (kapusok) – Timur Raszulov, Jakub Matai, Orbán Szilárd, Andrei Grabari-Diaconescu, Robert Timaru (első sor); Andrei Gerasimov, Florin Creangă, Adrian Irimia, Danyil Martinov (második sor); Boldizsár Cristian, Tódor Csaba, Antal Alfréd, Buda Gábor, Csergő Hunor (harmadik sor). Vezetőedző: Răzvan Lupașcu.

Játékvezetők: Csomortáni Zsolt és Sikó Szilárd Levente, illetve Kőszegi Kálmán és Rácz Szilárd.