A Sportklub játékosai nagyon akarták a győzelmet, a Coronának tanulnia kell a vereségből

Székely Sport 2021. április 09., 11:13 utolsó módosítás: 2021. április 09., 11:17

A jégkorong Erste Liga döntőjének lezárása után a győztes Csíkszeredai Sportklub és a vesztes Brassói Corona szakvezetője értékelte a párharcot.

Fotó: Veres Nándor

A csíkszeredai gárda hazai jégen nyerte meg a magyar bázisú hokibajnokságot, összesítésben 4–2-re bizonyult jobbnak a brassói riválisnál.

A ligagyőzelmet követően Jason Morgan, Csíkszeredai Sportklub vezetőedzője úgy nyilatkozott, néhány olyan dolog miatt, amit nem lehet befolyásolni, kicsit másabb volt a hatodik mérkőzés, hiszen elég későn, 21 órától kezdtek, volt áramingadozás is, ami miatt a második harmad később kezdődött. Ennek ellenére nagyon jó mérkőzést játszottak, a fiúk mindvégig betartották az utasításokat.

A második harmad elején még hátrányban voltunk, de nagyon akartuk ezt a győzelmet, ami meg is látszott, számtalan helyzetünk volt és gólokat is szereztünk. A srácok önfeláldozóan vetődtek minden korongba”.

Tousignant törött orral állt vissza játszani. De Kuljas, Szamankov, Yellow Horn, akik ezen a meccsen nem kaptak lehetőséget, az egész szezonban, amikor kellett, ott voltak és mindig azt a pluszt nyújtották, amire szükségünk volt.

„Ez a végső győzelem a teljes csapat munkájának köszönhető, egytől-egyig, mindenki hihetetlen melót tett bele ebbe az aranyba. Szép volt, Fiúk!”

Dave MacQueen, Brassói Corona edzője természetesen csalódott volt a vereség miatt. Mint mondta, az első harmadban nagyon jól kezdtek, több nagy helyzetük is volt, sikerült a vezetést megszerezni. A második harmadban viszont a Csíkszereda ránk jött, meg is fordította az eredményt, de vissza tudtunk kapaszkodni. A végére pedig nem maradt elég átütő erő”.

Az ellenfélnél olyan klasszis játékosok vannak, mint Becze, Blackwater, Wishart, és még sorolhatnám, akik a fontos pillanatokban tudtak villanni, nekünk ezt kell megtanulnunk. Talán két perccel a vége előtt a kapusuk is hatalmas védést mutatott be, és

ezek a kulcsmomentumok, amelyek eldöntenek egy ilyen párharcot. A mi játékosaink pontosan azt kell megtanulják, hogy ezekben a pillanatokban a győztes döntéseket hozzák meg”.